Pozytywne szkolenie psów

Barbara Waldoch Wydawnictwo: Werset flora i fauna
Werset
flora i fauna
2007-01-01

Książka raczej dla amatorów szkolenia, osobom obeznanym w temacie prawdopodobnie nie wniesie nic nowego. Mimo wszystko bardzo ciekawie napisana, polecam wszystkim, którzy sami chcą szkolić swojego psiaka pozytywnymi metodami.

Wielki szacunek i podniesiona ocena za przekazywanie zysku ze sprzedaży wydania materialnego na schronisko.

Co do samej książki:
Wydaje się być niezbędna dla osób chcących zaliczyć z psem egzamin na psa towarzyszącego. Nie mam pojęcia na ile ta wiedza jest nadal aktualna w tak szczegółowym stopniu jak punktowanie błędów itd, ponieważ osobiście zależało mi na poznaniu...

Polecam. Fajnie opisane najważniejsze rzeczy dotyczące metody klikerowej. Dobre wprowadzenie w zasady nią rządzące. Dla bardziej zaawansowanych w temacie pewnie mało przydatna. Poza tym należy pamiętać, że zagłębiając się w takie książki nie należy każdego zdania trzymać się totalnie dosłownie, zawsze, ale to zawsze trzeba się nad nim zastanowić. Myślenie naprawdę nie boli...

Jakiś czas temu sięgnąłem po książkę Barbary Waldoch Pozytywne szkolenie psów. Nie był to przypadek, gdyż akurat zamierzałem wziąć ze Schroniska Na Paluchu dwuletniego amstafa, którego kartotekę obciążała nieudana adopcja cztery miesiące wcześniej i powrót do schroniska z adnotacją o pogryzieniu domownika, zastraszeniu rodziny adoptującej i z etykietką dążącego do dominacji...

Bardzo dobra książka. Osobiście czytałam ją chyba z miesiąc. Szkoląc psa według zasad przedstawionych w książce starałam się nauczyć różnych sztuczek. Czasem kiedy miewałam dołki szkoleniowe sięgałam po nią aby motywować się do pracy. Bardzo polecam; znalazłam w niej oprócz pomysłów na szkolenie parę cennych uwag, które pomijałam a okazały się bardzo ważne np:
- pies...

Naprawdę porządna książka o szkoleniu klikerowym, niezależnie od tego, czy dopiero się zaczyna tę metodę, czy dobrze już ją zna. W pierwszym przypadku - wszystko jest rozpisane krok po kroku, tak dokładnie, że nie ma żadnych problemów ze zrozumieniem tego. W drugim - warto sięgnąć w chwili zastoju czy problemów, żeby sprawdzić, gdzie prawdopodobnie powstaje błąd.
Jedno,...

Zdecydowanie najlepsza pozycja w języku polskim dotycząca podstaw szkolenia klikerowego.

Bardzo dobra książka dla osób, które zaczynają swoją przygodę z klikerem. Wszystko jest wytłumaczone w prosty sposób, pozwalający wyobrażać sobie dane sytuacje i odpowiednio zaplanować szkolenie.

Bardzo dobra książka opisująca zasady metody klikerowej. W sposób przystępny wprowadza czytelnika w tajniki pozytywnego szkolenia psów. Naprawdę godna polecenia.

Bardzo dobra książka - polecam takie metody szkolenia psów

• Zwierzęta
  • Psy
  • Ebook
  • O psach
  • Chcę w prezencie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Pozytywne szkolenie psów