Żołnierze Wyklęci. Złapali go i dostał czapę

Żołnierze Wyklęci. Złapali go i dostał czapę
Replika
2015-10-06
2015-10-06
żołnierze wyklęci wspomnienia podziemie zbrojne

Zbiór relacji osób w różny sposób związanych z podziemiem antykomunistycznym, a wcześniej z wojenną konspiracją. Powiedziałbym nawet, że w opowieściach nacisk położono na ten drugi temat. Historie są zaś związane głównie z Lubelszczyzną i Wołyniem. Ku pamięci i pokrzepieniu serc, aczkolwiek nie unika się też w tej książce tematów trudniejszych, jedna z relacji dotyczy bowiem masakry w Wierzchowinach.

Bez rewelacji

Bez rewelacji

Bez rewelacji, suche opowieści żołnierzy wyklętych, ciekawe, trzymające w napięciu ale nic po za tym.

Dodaj cytat z książki Żołnierze Wyklęci. Złapali go i dostał czapę

Ciekawostki historyczne