Lewactwo. Historia dyskursu o polskiej lewicy radykalnej

Łukasz Drozda Wydawnictwo: Książka i Prasa nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Książka i Prasa
Lewactwo
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Lewactwo

Autor dobrze opisał źródła epitetu używane- go przez prawicowych hejterów, polityków i publicystów. Okazuje się, że polska prawica sama czerpie z dawnej propagandy.

Książka raczej nie dla laików, do tego brakuje przepisów wyjaśniających osoby/zjawiska. Pierwszy rozdział napisany bardzo niezrozumiale, dalej jest lepiej.

To nie jest historia dyskursu o polskiej lewicy radykalnej, tylko jej krytyka, bez obrony. Ale trzeba przyznać, że to zrobił dobrze. Przedstawił również pochodzenie samego pojęcia oraz w nowym kontekście przedstawił obecnych krytyków lewicy, którzy używają do tego pojęcia lewactwo (tak im blisko do Stalina?).
Zabrakło jednak drugiej strony. A samej książce bardzo pomogłaby...

Łukasz Drozda jako naukowiec i badacz powinien mieć trochę inne podejście do tematu. Tymczasem napisał propagandową książkę, z jednego punktu widzenia. Brak obiektywnego spojrzenia.

• Nauki społeczne
  • Polska