Cyganie

Okładka książki Cyganie
Jan Yoors Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
The Gypsies
Wydawnictwo Literackie
1973-01-01
1973-01-01

Opowieść człowieka który w młodych latach dołączył przez przypadek do cygańskiej "kumpanii", która to stała jego drugą rodziną.
Książka pozwala dowiedzieć się jak żyli Romowie przed wojną, jak się zachowywali, jak myśleli o nie Romach czyli Gadżach. Czym się kierowali i jaką mieli strukturę społeczną.
W kontraście do braku jakiejkolwiek kultury obecnych czasów ciekawie jest poczytać o tym jak życie może wyglądać.

W kontraście do braku jakiejkolwiek kultury obecnych czasów ciekawie...

Dodaj cytat z książki Cyganie