The Club

Okładka książki The Club Lauren Rowe
Okładka książki The Club
Lauren Rowe Wydawnictwo: SoCoRo Publishing Cykl: Klub (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Klub (tom 1)
SoCoRo Publishing
2015-01-04
2015-01-04
erotyka

Zaczełam nie dalam rady skonczylam na 4 stronie .

Zaczełam nie dalam rady skonczylam na 4 stronie .

Sama tematyka i prowadzenie korespondencji przedstawione w ciekawy sposób jednak zauroczenie i jednostronne postrzeganie kobiety przez głównego bohatera zbyt mdłe i przereklamowane. Nie sięgnę po kolejną część nie chcąc się rozczarować.

Książka dość osobliwa. Bohaterowie są popaprani a w szczególności Sarah, choć Jonas też nie jest normalny. Trochę się uśmiałam jak ją czytałam i chyba tylko i wyłącznie dlatego jest tak wysoka nota. Nie mam nic mądrego do powiedzenia na temat tej książki, bo nawet temat przewodni został spłycony na maksa.

Kto do cholery wpada na pomysł aby dzielić książki na mniejsze części niż autor przewidział. Jak mnie to wqrwia!

Tym samym ta część w ogóle nie porywa, bo nie ma kiedy. Nie mamy czasu na rozwój bohaterów, mamy zalążki ich charakteru, wzmianki o sytuacjach z dzieciństwa, które wpłynęły na to kim są teraz.

Mi osobiście interakcja bohaterów się bardzo podoba. Lubię pyskówki słowne, docinane sobie, wprawianie w zakłopotanie itd lubię kiedy kobieta jest zadziorna i nie daje sobie w kasze dmuchać byle facetowi. I lubię kiedy facet podziwia inteligencje kobiety nawet wtedy kiedy ta inteligencja obraca się przeciwko niemu. Takie relacje mają w sobie ogień a tego szukam w erotykach. Szukam pasji, namiętności, przyspieszonego oddechu i motylów w brzuchu.

I chociaż książka jest krótka, to właśnie to w niej dostałam. Owszem na początku strasznie mi się dłużyła. Nie lubię zbyt długich opisów przemyśleń bohaterów, a tutaj trwały one nawet po kilka stron. Z decydowanie bardziej wolę konfrontacje i przerzucanie się argumentami, czy też walkę z pożądaniem jak np. w scenie kolacji.

Mam nadzieje, że nie będę zawiedziona kolejną częścią i relacje naszych bohaterów będą się rozwijać.

Mi osobiście interakcja bohaterów się bardzo podoba. Lubię pyskówki...

Czasami, żeby dana tematyka zaciekawiła i wciągnęła wystarczy tak niewiele. W przypadku tej serii były to dwa listy wysłane drogą mailową. Jeden mężczyzny zgłaszającego swoją kandydaturę do tajemniczego klubu, który organizuje spotkania z paniami. Drugi, dużo bardziej fascynujący, to list zwrotny od Pięknej Rekruterki. Ta zwrotka mnie kupiła i tak skończyłam przeczytawszy pięć części serii. Po tych wiadomościach akcja zaczyna się rozkręcać. Nie tylko w relacji bohaterów, ale też w klubie, który okazał się nie tak wspaniały. Nasi bohaterowie razem z przyjaciółmi wkraczają do niebezpiecznego świat zorganizowanej przestępczości, nie jest to jednak coś co przyszła pani adwokat i szalony biznesmen nie mogliby przejść.

..„Znajdź coś, w czym jesteś dobry, nieważne co to takiego, i doskonal się w tym. Doskonałość to żadna magia, to przyzwyczajenie, efekt uboczny robienia czegoś wciąż od nowa i pragnienia bycia w tym najlepszym. Znajdź pasję i postanów, że będziesz w tym doskonały”..

Pierwsza część zdecydowanie nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia, za dużo monologów, a za mało akcji. Poza tym, że Jonas zapisuje się do tajemniczego Klubu, w którym wykupuje członkostwo na cały rok,a jego zgłoszenie obsługuje młoda studentka prawa, Sarah Cruz, dziewczyna, która nigdy nie doświadczyła orgazmu, nic się nie dzieje, biedaczka nawet w tej części nie ma okazji szczytować. Ale dam książce szansę, może się rozkręci.

1961

Na "Flirt" wpadłam szukając jakiegoś romansu do przeczytania. A że najlepiej na takie rzeczy sprawdzają się listy, to przeszukiwałam półkę jakiegoś użytkownika. I tam była książka Rowe, tak zachwalana, że poczułam, że muszę to przeczytać.

Więc znalazłam e-book, otworzyłam i oj, zaczęłam żałować już po pierwszych stronach swojego wyboru/zakupu. A im dalej, tym mocniej utwierdzałam się w swoim uczuciu.

Przede wszystkim list naszego bohatera. Wiem, że czytelniczki się nad nim rozpływają, że jest ich zdaniem cudowny... Dla mnie był tylko i wyłącznie nudny. Czytałam kolejne strony i miałam nadzieję, że wreszcie się skończy, ale nie, za to przekraczał poziom żenady co chwila - wszystkie uwagi/zarzuty jakie wysnuwała względem Niego Ona później podczas książki, ja widziałam już na samym początku. Może to kwestia tego, że go nie widziałam i to sprawiło, że nie dałam się zwieść tej pustej gadce rozciągniętej do formy elaboratu.

Druga rzecz. Jak zwykle nasi bohaterowie nie mają charakteru. To kartonowe postacie o dowolnych imionach i wyglądzie, ale zawsze piękni, młodzi i inteligentni obojętnie, gdzie autor chciałby umieścić swój erotyk. Tak więc niczego się nie da o nich dowiedzieć. Ona jest inteligentna, piękna i pracuje dla Klubu. On jest piękny, bogaty, inteligentny i zapisał się do Klubu. Tyle. A, bo bym zapomniała - w tle są Dramatyczne Wydarzenia Z Przeszłości. Ale to nie na teraz, teraz tylko muśnięcie, bo fakty będą później, bo na czymś trzeba oprzeć kolejny tom, nie?

Co mnie niezmiernie fascynuje to to, jak nasz bohater wysnuwał informację o naszej bohaterce i jak na podstawie tych szczątków ją odnalazł. Ja nie wiem czy zdaniem autorki on jest błyskotliwy niczym Holmes czy po prostu głupi ma zawsze szczęście, ale informuję, że to nie jest takie proste. Weźmy dla przykładu jedną scenę. Oto ma dwa nazwisko, jedno hiszpańskie, drugie zwyczajne, angielskobrzmiące. Nasz bohater stwierdza, że na bank to musi być dziewczyna z nazwiskiem hiszpańskim, no bo przecież użyła w liście "gracias", tak więc to oczywiste, że musi mieć korzenie hiszpańskie. Fajnie gdyby to było takie proste, ale ja sama używam przynajmniej pięć razy dziennie "gracias", a ani nie jestem Hiszpanką, ani nie mam korzeni takowych, ani się nawet nie uczę hiszpańskiego.
Cofam tego Holmesa, ten pacan musiał mieć olbrzymie szczęście.

W każdym razie nie zamierzam sięgać po tom drugi, bo boję się, że usnęłabym nad nim - bo skoro w jedynce nie dzieje się absolutnie nic ciekawego - za to same brednie, nudy i zastanawianie się "zrobić to czy nie zrobić?" - to i w dwójce lepiej nie będzie. Pani Rowe mówię "do widzenia", raczej się już nie spotkamy.

Polecam każdemu taki flirt

Polecam każdemu taki flirt

Zdecydowanie nie polecam czytac jej w autobusie, bo zasniecie I was jeszcze okradna. Bardzo niebezpieczna ksiazka.
Jeszcze nigdy mi sie to nie zdarzylo. Czytalam wiele nudnych ksiazek, ale ta pobila wszelkie ustanowione rekordy. Nie ma w niej nic, za co moglabym dac plusa. Seks? Mdly. Nawet, ja mam ciekawsze zycie seksualne niz to co jest w ksiazce, a wierzcie mi, nie jestem zadna babka w skorze I pejczem w rece. Fabula? Male ksiazeczki z ubogim zasobem slow o swince Peppie sa o wiele interesujace. Styl pisarski tez do niczego. Rozumiem. Autorka chciala zarobic. Mamy ciezkie czasy. W koncu dzisiaj seks sie sprzedaje jak cieple buleczki za ogromne pieniadze. Ale to? Litosci. To jak jakbym poszla do fabryki silnikow samchodowych z projektem czegos co tak naprawde wyglada jak otwieracz do konswerw. Zdecydowanie nie polecam. Chyba ze chcecie, zeby was okradli 😂

• Romans
  • Erotyk