Żywot świętego brata Gerarda Majelli ze Zgromadzenia Redemptorystów

Okładka książki Żywot świętego brata Gerarda Majelli ze Zgromadzenia Redemptorystów
Bernard Łubieński Wydawnictwo: Homo Dei religia
336 str. 5 godz. 36 min.
Kategoria:
religia
Wydawnictwo:
Homo Dei
Data wydania:
2019-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2019-01-01
Liczba stron:
336
Czas czytania
5 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365939296
Tagi:
Żywoty świętość cuda
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
616
292

Na półkach:

Muszę przyznać, że czytałam ten żywot z półrocznym "odpoczynkiem" od niego, bo niestety lektura mnie trochę przytłoczyła. Mimo, że sama treść książki została uwspółcześniona, to jednak czytanie o tym jaki św. Gerard był cudowny, posłuszny, pokorny i w ogóle doskonały jest nieco męczące. Głównie ponieważ my nie jesteśmy tacy dobrzy, a w dzisiejszych czasach takie zachowania jak jego są naprawdę rzadko spotykane, jesteśmy przyzwyczajeni do większej swobody i wolności. Mnie trochę zmęczyła ta książka, ale nie uważam, że był to czas stracony.

Muszę przyznać, że czytałam ten żywot z półrocznym "odpoczynkiem" od niego, bo niestety lektura mnie trochę przytłoczyła. Mimo, że sama treść książki została uwspółcześniona, to jednak czytanie o tym jaki św. Gerard był cudowny, posłuszny, pokorny i w ogóle doskonały jest nieco męczące. Głównie ponieważ my nie jesteśmy tacy dobrzy, a w dzisiejszych czasach takie zachowania...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1011
281

Na półkach: , , ,

Autorem „Żywotu świętego Gerarda Majelli” jest wybitny polski redemptorysta ojciec Bernard Łubieński, obecnie kandydat do wyniesienia na ołtarze. Książkę napisał w 1928 roku. Obecna forma jest radykalnie uwspółcześniona, żeby była bardziej czytelna dla współczesnego odbiorcy.
Zmieniono słownictwo, zwroty gramatyczne, frazeologiczne i szyk zdań. Według mnie jest to dobry zabieg, ponieważ ostatnio czytałam „Autobiografię mistyczną Teresy od Jezusa” i była ona niezmiernie trudna w odbiorze i czytanie jej momentami nużyło zamiast ubogacać wiedzę i wzmacniać wiarę. Dlatego cieszę się, że w tej książce zastosowano takie zmiany.

Autor we wstępie do czytelnika prosi o zrobienie znaku krzyża i zaznacza, że aby rozsmakować się w treści książki, trzeba mieć wiarę żywą, oświeconą i silną.

Gerard Majella urodził się 6 kwietnia 1726 roku w Muro, niedaleko Neapolu. Żył wiarą od najmłodszych lat. Zdumiewające jak małe dziecko potrafiło ufać i miłować Boga. Do tego stopnia, że Jezus, jak Dzieciątko zstępował z rąk figurki Matki Bożej, z przydrożnej kapliczki i bawił się z małym, sześcioletnim Gerardem. Dzieciństwo chłopca było usłane i uprzywilejowane wieloma łaskami. W wieku młodzieńczym spędzał wiele godzin, a nawet dni na modlitwie nie opuszczając murów kościoła. Jedni uważali go wariata, a inni za człowieka słabego umysłu. Wyśmiewano go, drwiono z niego, znieważano, bito, napastowano, a on za wszystko dziękował Bogu, milczał i nadstawiał drugi policzek.

Był uczniem, krawcem, czeladnikiem, zakrystianem, furtianem, kucharzem, kwestarzem. Każde to zajęcie wykonywał z miłością, czcią i oddaniem. Prowadził bardzo surowe życie, wykonywał różne ćwiczenia pokutne, pokorny, miał zamiłowanie w upokorzeniach i był nadzwyczajnie posłuszny i zdany na wolę Bożą.

Opiekował się ubogimi, w każdą czynność, którą wykonywał wkładał całe serce i wszystkie swoje siły, bo wiedział, że robił to na chwałę Bożą, a Bogu było to miłe, co wyrażało się przez liczne cuda, do których dochodziło za wstawiennictwem św. Gerarda. Czytał w myślach i w duszach ludzkich, wiedział co się stanie w życiu poszczególnych ludzi, wypraszał zdrowie dla wielu chorych, rozwiązywał trudne sytuacje. Miał dar bilokacji, ale również unosił się w powietrzu, szczególnie podczas modlitwy. Wierni i współbracia widząc postępowanie św. Gerarda zmieniali swoje życie.

Kolejny ciekawy żywot mało znanego świętego za mną. Lubię wyszukiwać takie perełki, zarówno ze względu na ciekawostki i zdarzenia historyczne, ale przede wszystkim dla umocnienia swojej wiary, bo jakże nie wierzyć we wszystko co się zdarzyło w życiu św. Gerarda, skoro jest to potwierdzone przez naocznych świadków, spisane, a dokumenty przechowywane są przez redemptorystów.

Książkę czyta się bardzo szybko, jest łatwa w odbiorze, mimo że nie ma w niej dialogów. Nie ma również suchych faktów, tylko mnóstwo świadectw w formie opowieści, ale przecież świadectwa innych ludzi najbardziej do nas przemawiają i nas przekonują, bo to, co naoczne i namacalne jest dla nas wiarygodne.
Warto przeczytać dla ubogacenia swojej wiary.

Autorem „Żywotu świętego Gerarda Majelli” jest wybitny polski redemptorysta ojciec Bernard Łubieński, obecnie kandydat do wyniesienia na ołtarze. Książkę napisał w 1928 roku. Obecna forma jest radykalnie uwspółcześniona, żeby była bardziej czytelna dla współczesnego odbiorcy.
Zmieniono słownictwo, zwroty gramatyczne, frazeologiczne i szyk zdań. Według mnie jest to dobry...

więcej Pokaż mimo to

Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Żywot świętego brata Gerarda Majelli ze Zgromadzenia Redemptorystów


Reklama
zgłoś błąd