Przygody Starego Testamentu

Okładka książki Przygody Starego Testamentu Charlotte Thoroe
Okładka książki Przygody Starego Testamentu
Charlotte Thoroe Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Wydawnictwo Święty Wojciech
2015-01-01
2015-01-01

Moje dzieci, pewnie zresztą jak większość kilkulatków, bardzo entuzjastycznie podchodzą do książeczek, które wymagają spostrzegawczości i wytężenia wzroku co wiąże się z odszukaniem na ilustracjach pewnych ukrytych tam elementów.
Lektura przybliża najmłodszym historie zaczerpnięte ze Starego Testamentu: Niezwykła Arka Noego, Ucieczka przez Morze Czerwone, Mury Jerycha, Dawid i Goliat oraz Jonasz i wielka ryba. W tym wypadku na każdej stronie maluchy mają za zadanie odszukać ukryte tam zwoje papirusu.
To jednak nie wszystko co oferuje najmłodszym prezentowana publikacja. Oprócz bardzo ciekawej i napisanej prostym językiem treści przybliżającej dzieciom popularniejsze historie biblijne czeka na nie jeszcze jedna niespodzianka. Otóż po rozłożeniu kartonowych kart ukazują się nam papirusy z kolorowymi rysunkami. Tuż obok nich jest ich lista z miejscem na wstawienie znaczka „x”. Chodzi o to aby odnaleźć każdy z obrazków na dużej ilustracji a gdy nam się to uda odznaczamy to i poszukujemy kolejnych rzeczy…

Książeczka jest dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem. Zawiera wartościowy tekst przekazany prosto i ciekawie dla dzieci oraz duże kolorowe ilustracje pokazujące ówczesnych mieszkańców, ich codzienność, otoczenie. Bardzo wiele można się więc nauczyć i dowiedzieć patrząc tylko na nie. A jeśli pokusimy się o odszukanie jakichkolwiek zagadkowych obrazków, prześledzimy każdą z ilustracji wielokrotnie. Przy tym osobiście bardzo zachęcam do zabawy całą rodziną. W naszym przypadku bawiliśmy się wspaniale. Maluchy natomiast przy okazji poćwiczyły koncentrację, myślenie logicznie, skupiały uwagę, odkrywały świat poznając Biblię.

Lektura jest rewelacyjna, tętni kolorami i zarówno treść jak i odzwierciedlająca ją ilustracja wzbudzają u najmłodszych duże zainteresowanie. Wydanie jest porządne, kartki grube, rozkładane a zadania jakie czekają na dzieci wciągające i edukacyjne. Ogólnie bardzo fajnie przyjęły ją moje dzieci. Fajnie sprawdziła się zarówno poza domem jak gdy powieje nudą i w domu. Zdecydowanie polecam ;)

• Córka

Dodaj cytat z książki Przygody Starego Testamentu