Czarna kawa

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 10) Seria: Agata Christie - Królowa Kryminału kryminał, sensacja, thriller
Black Coffee
Beata Chądzyńska
Wydawnictwo Dolnośląskie
Black Coffee
Herkules Poirot (tom 10)
kryminał, sensacja, thriller
Beata Chądzyńska
Agata Christie - Królowa Kryminału

Fajna, ale czuć że było oparte na sztuce teatralnej

Jeżeli chcecie zapoznać się z książkami Agaty Christie i zobaczyć czy odpowiada wam jej styl pisarski "Czarna kawa" nie jest najlepszym początkiem. W oryginale była sztuką teatralną, książka jest jej adaptacją, spisaną przez Charlesa Osborne'a.

Dla czytelników, którzy mają już za sobą kilka prac Agaty Christie może to być ciekawe doświadczenie. Choć mi osobiście jakoś nie...

„Czarna kawa” uchodzi za słabszą pozycję w dorobku królowej kryminału. Niektórych na pewno zaskoczy skrótowość tej historii. Opisy są lapidarne, żeby nie powiedzieć szczątkowe. Postaci ledwie naszkicowane. Tło mało wyraziste, z ubogą ilością detali, które zwykle u Christie nie tylko budują intrygę, ale i tworzą niepowtarzalną atmosferę. Brakuje smaczków, emocji, nastroju....

Niestety według mnie jedna ze słabszych książek i niestety bardzo odbiegająca od pozostałych. Wieczór bardzo dokładnie opisany, można domyślić się w połowie o co chodzi. Sam styl pisania też nie do końca jej.

To nie jest książka Agathy Christie! To adaptacja jej sztuki teatralnej przerobionej na powieść przez Charlesa Osborne'a.
Można wyczuć, że nie jest to do końca styl Agathy Christie, a fabuła lepiej wygląda na deskach teatru niż na papierze

Taki klasyczny Poirot. Nie za fajny, nie za słaby. Nie zrobił jakiegoś "wow" wrażenia.

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Jedna ze zdecydowanie słabszych powieści detektywistycznych pani Christie. Zbyt dokładnie opisuje wieczór morderstwa, jest powtarzalna i mało wciągająca.

Bardzo lubię kryminały Agathy, ale ten jest strasznie przewidywalny, zupełnie jak nie tej autorki.
Może wpływ na moją opinię ma też fakt że w zeszłym miesiącu czytałam inny jej tytuł w którym niektóre pomysły były powtórzone i zwyczajnie myślałam jak Herkules 😁

Wiktoriańska Anglia...klimat tamtych lat...naukowiec, tajemniczy wzór, kradzież, morderstwo, biblioteka... kolejna intrygująca zagadka kryminalna (kolejna, której nie zgadłam)...
Dla mnie - kolejne udane spotkanie z Herkulesem Poirot, Hastingsem i niesamowitą Christie...

Jest przeciętna. Zakończenie jest słabe. Ale OK

3 209