Lordowie Sithów

Okładka książki Lordowie Sithów
Paul S. Kemp Wydawnictwo: Uroboros Seria: Kanon Star Wars [Uroboros] fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2015-10-04
Data 1. wydania:
2015-04-21
Janusz Maćczak

Jako absolutny fan tego astmatyka w czernii, dla mnie książka jest ciekawa. Oczywiście nie wnosi nic nowego, ale jest trochę inną przygodą Vadera oraz imperatora. Jest to świetny opis ich dziejów o których filmu nigdy nie zobaczymy, jednocześnie można się wczuć w rolę obu stron intrygi i poznać wszystkie postacie ponownie. Ciekawie opisana desperacja atakujących, świetnie pokazane wątpliwości o tym kim był Vader w przeszłości skoro naprawia radio siedząc na ziemii, aż po skrajną lojalność skutkującą zabiciem świadków.

Dla mnie książka ta opisuje zaledwie dzień lub dwa z ich życia, ale są to właśnie te potrzebne historie, żeby jeszcze bardziej wczuć się w postać i pojąć jej myśli czy też lojalność, dlatego warto poświęcić trochę czasu i poznać tą trochę inną historię, ucznia i mistrza.

Każda książka o Vaderze w cenie. Pozycja dobra na początek.

Każda książka o Vaderze w cenie. Pozycja dobra na początek.

Top książek to to nie jest, ale czyta się lekko i dosyć szybko.

Top książek to to nie jest, ale czyta się lekko i dosyć szybko.

Książka jest świetnie napisana, przyjemnie się ją czyta, gorąco polecam.

Książka jest świetnie napisana, przyjemnie się ją czyta, gorąco polecam.

+ za Chama Syndullę
+ za zmyślną tresurę Vadera przez Imperatora
+ za autorefleksje Vadera
- niestety za pozostałe 500 stron

Cała fabuła opiera się na intrydze, która wiemy, że się nie uda. Nie mamy jak trzymać kciuków za bohaterów, bo z góry wiemy jak ich plany się skończą. Z filmów znamy losy Sithów, z serialu losy Syndulli. Gdyby cały ruch oporu potraktować jako mało istotną przeszkodę, a historię opowiedzieć bardziej z perspektywy czarnych charakterów, książka miałaby sens, ale w takiej formie jest tylko mało wciągającą historią przeplataną z rzadka dobrymi momentami

+ za Chama Syndullę
+ za zmyślną tresurę Vadera przez Imperatora
+ za autorefleksje Vadera
- niestety za pozostałe 500 stron

Przyjemna w odbiorze książka z nowego Kanonu, pokazująca duet Lordów Sithów z innej strony. Nie zachwyciła mnie, jednak intryguje zarówno tytułowa para jak i mieszkańcy Ryloth

Ciekawa pozycja dla fana Star Wars. Książka opowiada o relacji Vadera z Imperatorem. Książka o zaufaniu a zarazem nieufności.

Warta uwagi dla każdego wielbiciela sagi Star Wars. Relacja Palpatine'a z Darthem Vaderem jest największym smaczkiem tej książk. Poznanie myśli, odczuć, zachowań oraz ukazanie siły mrocznych Lordów daje efekt podziwu głównych bohaterów.

Jedna z nielicznych pozycji gwiezdnego uniwersum, która niebywale mnie zmęczyła. Pomijając fakt kompletnego braku zaangażowania między lekturą, a czytelnikiem, ta pozycja w żaden sposób nie rozwija dobrze znanego nam świata i jest kompletnie niepotrzebnym tworem próbującym naśladować rytm i klimat innych literackich dzieł. Twórca Paul S. Kemp robi co może by głównych bohaterów uczynić atrakcyjnymi, ale powiedzmy sobie szczerze czy nas fanów gwiezdnych wojen interesują postaci ruchu oporu Ryloth? Nie. W relacji Vader / Imperator na próżno szukać nowych niuansów i chodź tytuł dzieła obiecuje sporo, to koniec końców pozostaje spory zawód. Lektura „Gwiezdnych Wojen”jest dla mnie zawsze balsamem na pielęgnację szarej rzeczywistości. Kiedy jednak autor gołym okiem nie czuje się dobrze w tym świecie, to rzeczywistość bywa o wiele ciekawsza.

Książka bardzo dobra. Świetnie pokazuje relacje miedzy Vaderem a Imperatorem.

Książka bardzo dobra. Świetnie pokazuje relacje miedzy Vaderem a Imperatorem.