Wiktoria

Lucyna Olejniczak Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kobiety z ulicy Grodzkiej (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Prószyński i S-ka
Literatura polska
Kobiety z ulicy Grodzkiej (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
Literatura polska

Drugi tom sagi o kobietach z ulicy Grodzkiej, ma podtytuł "Wiktoria". Rzeczywiście opowiada on o Wiktorii, w przeciwieństwie do tomu pierwszego, w którym podtytułowej Hanki właściwie prawie wcale nie było. Drugi tom obejmuje lata od 1912 do końca pierwszej wojny światowej.

Lata dość brzemienne w życiu Wiktorii i w przenośni i w rzeczywistości również. Wiktoria po dość...

Kolejna część. Wciągająca, świetna historia. Polecam

Kolejna dobra cześć, po przeczytaniu bardzo chętnie sięga się po kolejna cześc.

Na półkach: , , , , , ,

Druga część sagi jest równie interesująca jak pierwsza.
Wiktoria , w poszukiwaniu swojej pierwszej, wielkiej miłości wyrusza do Paryża. Niestety, zjawia się tam trochę za późno.
Losy jej trochę się komplikują...
Całe szczęście, że otoczona jest życzliwym sobie ludźmi, może liczyć na ich pomoc.
Książka napisana jest lekkim językiem, dużo się w niej dzieje, z przyjemnością...

Taka trochę licha cześć, nic szczególnego się nie dzieje, oczywiście książkę bez problemu można przeczytać jednym tchem, ale mimo wszystko trochę mnie znudziła, bez większych zachwytów.

Drugi tom „Kobiet z ulicy Grodzkiej” - „Wiktoria” opowiada historię rodziny Biernatów. Franciszek Biernat jest właścicielem apteki, a tytułowa Wiktoria jest jego córką. Akcja tej części sagi toczy się i w Paryżu i w Krakowie. Wiktoria wyjeżdża do Paryża, aby odnaleźć ukochanego. Tutaj jednak okazuje się, że Filip ma już żonę. Zrozpaczona wraca do Krakowa, gdzie rodzi córkę...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jestem zachwycona tą sagą, zakupiłam wszystkie tomy i czytam z wypiekami na twarzy. Wprawdzie język powieści nie jest maestrią literatury, jednak wartka akcja i realistyczne postaci rekompensują wszelkie niedociągnięcia Autorki. Książkę czyta się komfortowo nie tylko ze względu na niezmiernie ciekawy wątek, ale też z powodu przyjaznej dla oka czcionki.

super książka polecam serdecznie

Takie czytadełko☹️

Dużo błędów logicznych, słaby korektor.
Historia bardzo ciekawa.

Dyskusje