Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie.

Piotr Witt Wydawnictwo: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego biografia, autobiografia, pamiętnik
9788362622009
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Chopin muzyka Paryż sława życie twórczość
biografia, autobiografia, pamiętnik
9788362622009
Chopin muzyka Paryż sława życie twórczość

Książka ciekawa i zawiera mnóstwo wiadomości o czasach Chopina. Właśnie- raczej o czasach niż o samym Chopinie. Wydaje się, jakby osoba kompozytora chwilami była tylko pretekstem do podejmowania różnych tematów.
Czytanie o Paryżu w czasach zarazy podczas pandemii- ciekawe.

Autor jest historykiem,więc nie ma co się dziwić,że jest to bardzo dobra pozycja naukowa z F.Chopenem. Głównego bohatera jest zdecydowanie za mało.Przesłaniają go wydarzenia z epoki,w której żył i tworzył.
Mamy tutaj również przekrój istotnych osobowości.
Audiobook,którego wysłuchałam zawiera w sobie muzykę do słuchania.Piękną.
Jedynie utwór operowy nie dla mnie,nie...

Książka ważna, wciągająco napisana i ciekawa. Ogólne wrażenie oceniam jako przyjemne, niemniej kilka rzeczy w trakcie lektury mi przeszkadzało.

Nie jestem znawcą życia i twórczości Chopina, dlatego bardzo brakowało mi przypisów, nie bibliograficznych – tych było sporo, ale przede wszystkim osobowych, ponieważ autor w większości przypadków ledwie (o ile w ogóle)...

• Audiobook
  • Audio
  • Biograficzne
  • CHOPIN / Muzyka
  • Biografie
  • XIX wiek
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie.