Alex Cross musi zginąć

Okładka książki Alex Cross musi zginąć
James Patterson Wydawnictwo: Albatros Cykl: Alex Cross (tom 20) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2013-02-18
Grzegorz Kołodziejczyk

Okładka książki Córka prezydenta Bill Clinton, James Patterson
Ocena 9,0
Córka prezydenta Bill Clinton, James...
Okładka książki Max Einstein ratuje przyszłość Chris Grabenstein, James Patterson
Ocena 7,2
Max Einstein r... Chris Grabenstein, ...
Okładka książki Run Rose Run Dolly Parton, James Patterson
Ocena 0,0
Run Rose Run Dolly Parton, James...
Okładka książki Buntownicy nie bez powodu Chris Grabenstein, James Patterson
Ocena 7,9
Buntownicy nie... Chris Grabenstein, ...

Okładka książki Dziewiąty wyrok Maxine Paetro, James Patterson
Ocena 7,2
Dziewiąty wyrok Maxine Paetro, Jame...
Okładka książki Drugi miesiąc miodowy James Patterson, Howard Roughan
Ocena 7,1
Drugi miesiąc ... James Patterson, Ho...
Okładka książki Scenariusz mordercy Marshall Karp, James Patterson
Ocena 6,8
Scenariusz mor... Marshall Karp, Jame...
Okładka książki Najgorsza sprawa Michael Ledwidge, James Patterson
Ocena 7,0
Najgorsza sprawa Michael Ledwidge, J...

Książki, którym ja oferuję pięć gwiazdek udaje mi się uważnie przeczytać mniej więcej do połowy, a potem już tylko przekartkowuję je i sprawdzam, jak się skończyły. Takie pięciogwiazdkowe lektury nie są dla mnie wystarczająco wciągające.

Wreszcie thriller. 🙂 Poznajemy w nim profilera bostońskiej policji, który pracuje nad pozornie niezwiązanymi ze sobą morderstwami. Próbuje rozwikłać, kto stoi za śmiercią każdej z osób i w jaki sposób mogą one mieć ze sobą związek. Instynktownie czuje, że coś jest na rzeczy… Podobało mi się, że w tej powieści mamy dość sporo luźno związanych ze sobą wątków. W ten sposób rysuje się bardziej obszerny obraz rzeczywistości bohaterów. Całkiem dobra książka, polecam, jeśli lubisz thrillery.

Być może Alex Cross, profiler bostońskiej policji, właśnie tak by zrobił... Gdyby akurat nie ścigał psychopatycznych morderców. Gdyby nie szukał zaginionej nastolatki, którą wraz z żoną zamierzali adoptować. Gdyby wiedział, że sam jest na celowniku.
Elijah Creem, wzięty chirurg plastyczny, który dał się poznać policji jako amator orgii z narkotykami i nieletnimi dziewczętami, może na długie lata trafić do więzienia.
Niestety, detektyw Alex Cross nie ma czasu się tym zająć. W Bostonie w krótkich odstępach czasu zostają znalezione zwłoki trzech brutalnie zamordowanych młodych kobiet. W dwóch przypadkach wszystko wskazuje na to, że chodzi o dzieło jednego sprawcy. Seryjny zabójca? Jeśli tak, to w mieście grasuje ich dwóch, bo w tym samym czasie giną młodzi mężczyźni, zabijani w ten sam spektakularny sposób.
Tymczasem ktoś próbuje załatwić z Crossem swoje osobiste porachunki. I najwyraźniej nie poprzestanie na zniszczeniu mu reputacji.

Książkę się czyta szybko, ale nie mogę powiedzieć, żeby ten tytuł mnie wciągnął. Raczej na długo nie pozostanie mi w pamięci. Patterson opiera się na swojej ugruntowanej już pozycji i popularności. Tęsknię za początkowymi tomami z cyklu o Crossie, które potrafiły mnie zaskoczyć i do dziś zdarza mi się je wspominać.

Podobała mi się:)
Szybka akcja, dużo się dzieje, zawirowania:)
Alex Cross wymiata:):):)
Czytanie nie nudzi;)
Polecam!

Podobała mi się:)
Szybka akcja, dużo się dzieje, zawirowania:)
Alex Cross wymiata:):):)
Czytanie nie nudzi;)
Polecam!

Alex Cross, run.

Alex Cross, run.

Bardzo wciągająca książka. Zabrałam ją ze sobą na wakacje, jako "umilacz" czasu podczas lotu i o dziwo nie rozczarowałam się. Pochłonęłam ją w 4 godzinki. :) Zakończenie mega mnie zaskoczyło, bo wydawało mi się, że wszystko ujdzie zabójcy na sucho, a tu jednak nie. ;) Na pewno nie będzie to ostatnia książka tego autora, bo już szykuję się do zakupu kolejnej. :)

62/52/2016

świetna książka! motyw i zabójstwa bardzo fajnie opisane. alex cross jak zwykle daje rade sobie z zabójcą i znajduje czas dla rodziny. miła przerwa od pamietników wampirów ale już do nich wracam bo to wciaga mimo wszytsko. w ksiązkach o alexie crossie bardzo mi sie podoba jego podejscie do rodziny.

62/52/2016

Tragedia pod każdym względem. Nie wiem co kierowało wydawcą, że wydał część 20 opuszczając 19, ale to najmniejszy problem.
Książka nosi tytuł Alex Cross, run; ale postanowiono ją wydać jako Alex Cross musi zginać. Owszem, wydawca ma takie prawo, tyle że poprzednio wydali Zabić Alexa Crossa, co już wydaje się cudacznym pomysłem.
Na deser beznadziejny opis z tyłu okładki. Czemu w opisie jest że Cross jest detektywem w Bostonie, skoro od pierwszego tomu (a ten jest 20!) pracuje w Waszyngtonie?

Sama książka jest koszmarna. Odnoszę wrażenie że Patterson ma jakieś początki demencji niestety. Kompletnie absurdalne wątki, nierealna akcja, detektywi jak po lobotomii.
Podobnie było z Colinem Forbesem. Ostatnie 7 czy osiem książek różniło się tylko miejscem akcji, wątki się powtarzały.

Tu jest to samo. Oklepana sytuacja z dwoma mordercami, tym razem partnerami, jak w wielu poprzednich częściach.
Największy klops jest na koniec. Mordercy łączą siły... i mordują wspólnie w hotelu... a potem cudownie zwłoki lądują w rzece. Brak słów.

Wcześniej, genialni detektywi przesłuchują podejrzanego, i nie przychodzi im do głowy że jego kolega jest tym drugim...
Obserwują dom, ale tylko od strony ulicy, on wychodzi i zabija kolejną osobę.

Masakra. Odradzam.

Na deser beznadziejny opis z tyłu okładki....

Bardzo amerykańskie w złym znaczeniu tego słowa.

Bardzo amerykańskie w złym znaczeniu tego słowa.

Dodaj cytat z książki Alex Cross musi zginąć