Rajd reporterów

Okładka książki Rajd reporterów
Zbigniew Pawłowski Wydawnictwo: Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych Seria: Biblioteka Błękitnych Tarcz literatura dziecięca
48 str. 48 min.
1970-01-01
48 min.
Manifest PKWN parcelacja ziemi bbt

Biblioteka Błękitnych Tarcz 49/62
Stołeczni redaktorzy wyruszają w teren. Jadą do Chełma Lubelskiego, a ich zadaniem jest napisanie czegoś nowego o tym mieście. Pierwszym wyzwolonym przez Armię Radziecką polskim mieście, w którym wydrukowano Manifest Lipcowy. Nie bardzo wiedzą, co mają z sobą począć, aż tu nagle natrafiają na grupę młodzieży. Prowadzą oni akcję Rajd Reporterów. To lokalni działacze, znawcy swojej Małej Ojczyzny, szperacze ciekawostek nieznanych nikomu spoza mikrospołeczności. Redaktorzy z Warszawy są zachwyceni, dzięki młodzieży zbierają fenomenalny materiał.
Książeczka jest bardzo mądra i uczy odpowiedzialności za swoją okolicę, miasto, wieś, powiat, gminę. Za swój mały świat, w którym wyrośliśmy, dorastaliśmy, z którym jesteśmy związani nie tylko historią, ale i przyszłością. Świat, który budujemy i możemy wspierać, dokumentować, opisywać i zachowywać ku pamięci kolejnych pokoleń.

Biblioteka Błękitnych Tarcz 49/62

Dodaj cytat z książki Rajd reporterów