Tylko martwi nie kłamią

Okładka książki Tylko martwi nie kłamią
Katarzyna Bonda Wydawnictwo: Muza Cykl: Hubert Meyer (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Hubert Meyer (tom 2)
Muza
2015-09-30
2010-06-29
kryminał polski Śląsk Katowice Ruda Śląska morderstwo Hubert Meyer profiler

Ogólnie książka interesująca, wciąga bardzo. Chociaż pod koniec trochę się ciągnie. Faktycznie prolog jak z innej bajki. Fantastycznie, że akcja dzieje się na Śląsku. Są też zabawne momenty, sentymentalne, romantyczne. Polecam.

Ciekawa akcja i dobrze wymyślona intryga, zaskakujące, wychodzące w czasie śledztwa fakty, wyłuskiwane przez śledczych z morza kłamstw. Jednak jak na kryminał zbyt dużo rozwleczonych wątków pobocznych dotyczących życia prywatnego bohaterów. Poprzednia część zdecydowanie bardziej wartka.

Mocne 8.5
Ciekawa, zawiła, trzymająca w napięciu akcja;)
Sięgam po następną.

Historia kryminalna - dobra, wciągająca. Co chwilę na światło dzienne wychodziły nowe fakty, każdy miał coś na sumieniu, każdy stawał się podejrzany. Dobrze nakreślone postaci, nie jest ich za dużo, ani za mało, jest się nad czym głowić. Zakończenie intrygujące, choć prolog - jak z amerykańskiego filmu - wszystko psuje. Miało być zaskoczenie czytelnika - wyszło średnio, kto...

Dobra książka, dokończyłam ją bez oporów, ale nie z zapartym tchem niestety. Wątki niektóre niepotrzebne, niektóre rozwleczone. Ale sama fabuła mi się podobała :)

Drugi tom cyklu o policyjnym profilerze Hubercie Meyerze i zarazem moje drugie spotkanie z autorką. Szczerze powiedziawszy myślę też, że ostatnie😅

Nie podchodzi mi styl pisania pani Bondy. Historia wlecze się niemiłosiernie, za dużo niepotrzebnych wątków, chyba tylko po to żeby zwiększyć objętość książki🤷‍♀️ Mimo, że "Tylko martwi nie kłamią" jest lepszy od pierwszego...

„Tylko martwi nie kłamią” to druga książka o przygodach psychologa śledczego Huberta Meyera.

Kolejne spotkanie z Meyerem oceniam jako zdecydowanie lepsze niż pierwsze, bardziej płynne i rzeczowe.

Profiler znowu ma pełne ręce roboty i musi ogarniać zbyt wiele spraw jednocześnie. W tej części Meyer pomaga swojemu dobremu przyjacielowi Szerszeniowi wyjaśnić sprawę...

Co tu dużo mówić, myślałem że po akcji z żoną w I tomie i spotkaniu Kingi, uda mu się stworzyc coś ciekawego, a tu taki zonk :P
Myślę a wręcz graniczny to z pewnością że pan M. nie stworzy żadnej ciekawej relacji....

Lubię autorkę, wiec chyba tylko dlatego skończyłam ta książkę, która jak dla mnie, okazała się strata czasu.

Po historii Niny Frank dałam jeszcze jedną szanse mojej ziomalce z Białegostoku. Książka o niebo lepsza niż wspomniana. Główny bohater tez super także biorę się za kolejną pozycję.

6 656
    2 504