Violet Addiction

Kirsty Dallas Wydawnictwo: Kindle Edition literatura piękna
Kindle Edition
2014-11-05
2014-11-05

Violet Addiction, to bardzo trudna i emocjonująca książka, która przedstawia upadek dziewczyny, która w innych okolicznościach, byłaby uosobieniem sukcesu i spełnionych marzeń.
Violet i Cain poznali się jeszcze w szkole średniej, gdzie połączyła ich wspólna miłość do muzyki – ona śpiewa, on gra na pianinie. Razem stworzyli duet jazz’owy, a swoim wykonaniem zyskują uznanie wśród publiczności. Rodzie V. żyją w nałogu – matka jest narkomanką, a ojciec alkoholikiem, z kolei rodzice C. to ludzie o wysokim statucie społecznym, majętni. Dziewczyna niestety idzie w ślady matki, z biegiem czasu tracąc coraz bardziej kontrolę nad własnym uzależnieniem. Przez cały czas wspiera ją Cain, pomaga jej w najtrudniejszych chwilach, nie będąc do końca świadomym jak bardzo zaawansowany jest problem Violet. Deklarują się jako przyjaciele, jednak przyciąganie, które jest miedzy nimi od początku znajomości coraz bardziej zaczyna być odczuwalne. Mimo to Violet konsekwentnie odrzuca Cain’a uważając, że zasługuje na więcej niż ona może mu zaoferować. Kiedy jednak po jednym z granych przez nich koncertów, dziewczyna traci kontrolę nad tym co robi. Budzi się po siedmiu dniach w szpitalu po przedawkowaniu kokainy, a przy jej łóżku nie ma jej przyjaciela i nie można z nim nawiązać kontaktu, całe jej dotychczasowe życie ulegnie drastycznym zmianom, które będą od niej wymagały stanowczości i wytrwałości, a także zmiany postrzegania samej siebie.

Książka pokazuje jak bardzo decyzje rodziców wpływają na ich dzieci. Mimo wielu pomyłek, Violet walczy i co najważniejsze robi to dla siebie. Jej zmagania z uzależnieniem, ale także z niską samooceną pokazują jak silną osobą jest i dobrą, ale jednocześnie zagubioną.
Piosenka dedykowana książce „A Shade Of Violet” – fantastyczna!

• 2015 ✔
  • Po angielsku