Pierwszy na linie

literatura piękna
Instytut Wydawniczy PAX
1956-06-30
1956-06-30

Po powieść sięgnąłem zachęcony inną książką współautorstwa Rogera Frison-Roche:"Przez śniegi i wody Kanady". "Pierwszy na linie" ma inny charakter niż dzieło o podróży przez Kanadę, ale w niczym nie ujmuje mu to wartości literackiej. Akcja powieści rozgrywa się w rejonie Chamonix, traktuje o życiu tamtejszych górali, parających się przewodnictwem górskim. Autor był z tego co się orientuję pierwszym w historii członkiem Compagnie des Guides de Chamonix, który nie przyszedł na świat w Dolinie Chamonix.
Powieść napisana bardzo przystępnym, łatwym w odbiorze językiem, przebija z niej ogromna miłość do świata gór.

Dodaj cytat z książki Pierwszy na linie