Przed wojną i pałacem

9788362020737
Dom Spotkań z Historią
historia
9788362020737

Niesamowity spacer po nieistniejących ulicach, nieistniejącego miasta.

Rewelacja, gorąco polecam! Mało kto wie, że przed wojną w miejscu, w którym obecnie stoi PKiN były ulice gęsto zabudowane kamienicami. Bardzo żałuję, że te które przetrwały zarówno okupację, jak i powstanie warszawskie zostały rozebrane, a w ich miejscu postawiono to wielkie, brzydkie coś co szpeci centrum miasta i wciąż przypomina kto nam to coś zwane pałacem...

• Varsaviana
  • Warszawa itp.
  • Historia
  • Genius loci
  • 2016

Dodaj cytat z książki Przed wojną i pałacem