rozwiń zwiń

Mroczna Wieża

Okładka książki Mroczna Wieża
Stephen King Wydawnictwo: Albatros Cykl: Mroczna Wieża (tom 7) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Zbigniew A. Królicki
Mroczna Wieża Stephen King

Okładka książki Talizman Stephen King, Peter Straub
Ocena 6,7
Talizman Stephen King, Peter...
Okładka książki Mroczna Wieża: Narodziny rewolwerowca Peter David, Robin Furth, Richard Isanove, Stephen King, Jae Lee
Ocena 7,5
Mroczna Wieża:... Peter David, Robin ...

Zafascynowana.
Przy drugim czytaniu wszystkie pozornie absurdalne i niewyjaśnione motywy nabierają większego sensu.
Czyta się przyjemnie.
Nawet jeśli nie wszytkie tomy stoją na tym samym poziomie całość stanowi dzieło unikalne i moim zdaniem wybitne.
Skończyłam cykl i czuję smutek, wiem że po raz kolejny w przyszłości dotrę do wieży. Będzie to mój trzeci raz a tylko KA wie ile razy jeszcze rozpocznę swą wędrówkę.

Zafascynowana.
Czyta się przyjemnie.

Polecam.

Polecam.

I nastąpił koniec. Ponad trzy miesiące w towarzystwie Rolanda, pozostałych bohaterów i nie tylko. Przygoda życia. Seria od pierwszej do ostatniej strony rewelacyjna. Walka dobra ze złem, bieli z czerwienią, ludzi z potworami to wszystko napędza historię. Plus przyjaźń i miłość. Wszystko jest na swoim miejscu. Brawo Panie King.

Znakomity ostatni tom magnum opus Stephena Kinga. Jedno z lepszych zakończeń książki/cyklu jakie było mi dane przeczytać.

Wspaniała

Wspaniała

Wypadałoby napisać chociaż krótką opinię o całym cyklu Mrocznej Wieży, w końcu to najważniejsza powieść Kinga. Przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia. Z jednej strony kawałki czyta się z zapartym tchem, z drugiej strony historia ciągnie się jak flaki z olejem. Dodatkowo koniec całej historii przypomina typowe amerykańskie produkcje filmowe. Tak, jakby autor, podczas stworzenia największego swojego dzieła tak się wypalił, że nie wystarczyło mu pomysłu na efektowny koniec. Cóż, wśród bogatej bibliografii Kinga można znaleźć zdecydowanie ciekawsze pozycje.

Nie moj gust czytelniczy a czytało się naprawdę dobrze i wciągająca

Nie moj gust czytelniczy a czytało się naprawdę dobrze i wciągająca

Moje wrażenia po całym cyklu: czytało się nieźle, choć nie jest to utwór pozbawiony wad. Irytują raczej tandetne postacie negatywne i potworne rozdęcie kolejnych tomów, mimo pozornej epickości (wielo)świat jest też raczej kameralny; z kolei bohaterowie pozytywni napisani są fajnie i z przyjemnością się im towarzyszy. W ostatnim tomie umieszczono też poemat Roberta Browninga "Sir Roland przed Mroczną Wieżą stanął", który był inspiracją dla dzieła Kinga i , przynajmniej dla mnie, jest on o wiele bardziej wizjonerski i sugestywny niż wszystkie tomy "Mrocznej Wieży".

Uwielbiam!

Uwielbiam!

Hile Rewolwerowcze długich dni i spokojnych nocy. Dziękuję Rolandzie synu Stevena z Gilead!
Dziękuję Eddie Deanie z Nowego Jorku!
Dziękuję Susannah Z Nowego Jorku!
Dziękuję Jake'u z Nowego Jorku!
Dziękuję dzielny Eju ze świata Pośredniego!
Dziękuję Pere Callahanie Z Jerusalem i wielu dróg!
Moja przygoda z wami dobiegła końca, jednak Ka jest kołem i ciągle się toczy.

Dziękuję Eddie Deanie z Nowego Jorku!
Dziękuję Susannah Z Nowego Jorku!
Dziękuję Jake'u z Nowego Jorku!
Dziękuję dzielny Eju ze świata Pośredniego!
Dziękuję Pere Callahanie Z Jerusalem i wielu dróg!
Moja przygoda z wami dobiegła końca, jednak Ka jest kołem i ciągle się toczy.

Pokaż mimo to video - opinia