Mroczna Wieża

Stephen King Wydawnictwo: Albatros Cykl: Mroczna Wieża (tom 7) fantastyka, fantasy, science fiction
The Dark Tower
2015-11-18
Zbigniew A. Królicki
Mroczna Wieża Stephen King

Na półkach: , , , ,

„Mroczna Wieża przeznaczenia, a Ka kołem się toczy”.
Koniec kilkumiesięcznej wędrówki z ulubionymi bohaterami.
Były momenty lepsze i gorsze w cyklu, ale …..kiedy już się wejdzie w świat wykreowany przez Kinga, trudno się z niego wyrwać.
Kolejny cykl który mnie zachwycił i dopisuję go do Top10 ulubionych fantastyki: Wiedźmin, Opowieści z meekhańskiego pogranicza, Cykl...

Jak dla mnie bardzo dobre zakończenie, bardzo dobrej serii.

Jedyne co mi nie pasowało to mieszanie prawdziwego świata z autorem na czele do fabuły serii. Mi to rozwiązanie w ogóle nie podeszło i czułem się wytrącany z historii przez te momenty. Tak poza tym to tylko czytać :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Długo zabierałem się do tego cyklu. Uwielbiam Kinga, ale nie wiem dlaczego miałem przekonanie, że mroczna wieża to "fantastyka" w stylu Wiedźmina (z całym szacunkiem do tego cyklu, ale to nie moje klimaty), a tu bardzo miła niespodzianka. Zacząłem przygodę i wciągnęła mnie bez reszty. Wszystkie części przeczytałem jednym tchem. Super, super, super.
Po roku przerwy...

Wielki finał wieloletniej podróży do Wieży. To zobaczyłem na jej szczycie całkowicie zmieniło moją ocenę całej serii. King to jednak cwana bestia w opowiadaniu nam historii.

Na półkach: , , , ,

Czy pisząc opowieść przez ponad trzydzieści lat, można utrzymać jej pierwotny zamysł? Dopilnować kolei losu, niezmiennie podążać obraną raz ścieżką? Jestem przekonany, że nie. Czy nadal może to być historia porywająca, angażująca, wywołująca emocje? Tak, a przynajmniej Stephen King tego dokonał.

O czym jest ta książka? Roland, ostatni rewolwerowiec, przemierza Świat...

Moja ulubiona seria
7/7
Najwyższa ocena

Prawie idealne zakończenie serii. Niesamowicie dobrze oddaje jedno z powiedzonek - ka kołem się toczy.

Ciężkie fantasy ale spoko

Napisana chyba tylko po to, żeby jak najszybciej zamknąć serię. Wiele wątków zawodzi, tak jak sam koniec i spotkanie z Karmazynowym Królem. King nie umie kończyć historii, a zwłaszcza tych długich.

Połączenie różnych światów na wielu płaszczyznach, wyobraźnia niesamowita. Ten King to jednak gość.

Dyskusje

4 815