Za garść srebrników

Krzysztof Spadło Wydawnictwo: Wydawnictwo Silver Lemon Cykl: Skazaniec (tom 3) Seria: Skazaniec kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Silver Lemon
Krzysztof Spadło literatura polska Skazaniec więzienie thriller/sensacja/kryminał
Skazaniec (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Skazaniec

Kolejna świetna część serii. Tym razem bohater zmaga się z nałogiem i poczuciem beznadziei. Podobnie do poprzednich części jest to bardzo wciągająca, świetnie napisana historia z bardzo emocjonującym zakończeniem, czyta się płynnie i przyjemnie. Polecam i już czekam na kontynuację.

Kolejny dobry kawałek literatury. Świetna książka.

Daje 10 każdej części serii Skazaniec. Całość i każda część z osobna jest reeeeewelacyjna. Krzysztof Spadło rewelacyjnie opisuje pobyt w więzieniu jednego człowieka od czasów międzywojennych po współczesne. Czasami miałem wrażenie że, gdyby nie wiek autora opisuje swoje przeżycia z pobytu w więzieniu.
Zapraszam po audiobooki na moim chomiku Antek731
Tylko profesjonalni...

przedwojenna Symetria

ta historia / seria jest taka ...
nie wiem czy to dobre wyrażenie - ludzka

ciekawi mi ten świat
chce czytać dalej

Najlepsza część jak do tej pory. Aż zacząłem sprawdzać fakty historyczne czy to fikcja literacka czy prawda.

Recenzja w 5 zdaniach:

W porównaniu z poprzednimi częściami: autor cały czas trzyma poziom, jednak postaci stworzone w pierwszych częściach miały w sobie więcej życia, były bardziej złożone, przez co lepiej zapadały w pamięć. Fabuła jest dobra, ale minęły 3 tygodnie od zakończenia książki i już nie do końca pamiętam, co w niej było. Co nie zmienia faktu, że czyta się...

III Rzesza u bram, a naszego Ropucha dalej nie chcą wypuścić. Kolejna ciekawa część serii, z trochę mniej wartką, ale równie wciągającą akcją. Co ciekawe, autor przemyca też, poparte wiedzą, własne poglądy na historię polityki i wojen II RP, co może znacznie poszerzyć perspektywę osobom mniej zorientowanym, albo niesłusznie zakochanym w romantycznej, nieprawdziwej wizji...

Dalsze losy Ropucha jego nowych kolegów. Ślązak , Rafael i strażnik Franz nie pozwolą się nudzić czytelnikowi. Ropuch poznaje smak bimbru dzięki Ślązakowi i rewanżuje mu się najlepszym polskim piwem w dniu urodzin.
Jednak zakończenie tomu w dniu wybuchu wojny i to co się stało spowoduję, że od razu sięgasz po następny tom.

Historia, przemyślenia Ropucha i na koniec.......... Wojna. Czas na następne tomy.

Zachwycony pierwszym tomem czytam niejako z rozpędu. Myślałem że to będzie coś w dobrym więziennym stylu, jednak z każdym kolejnym tomem jest coraz słabiej. Dam szansę kolejnej części.

• Audiobook
  • 2018