Błędny rycerz

Okładka książki Błędny rycerz Brandon Mull Patronat LC
Okładka książki Błędny rycerz
Brandon Mull Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Pięć Królestw (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Pięć Królestw (tom 2)
The Rogue Knight
Egmont Polska
2015-10-19
2015-10-19
Rafał Lisowski
chłopiec fantasy Halloween literatura amerykańska literatura dla dzieci niebezpieczeństwo odwaga podróż w czasie i przestrzeni przyjaźń

Okładka książki Więzy krwi Garth Nix, Sean Williams
Ocena 7,5
Więzy krwi Garth Nix, Sean Wil...
Okładka książki Starcie światów Chris Columbus, Chris Rylander, Ned Vizzini
Ocena 7,6
Starcie światów Chris Columbus, Chr...
Okładka książki Starcie potworów Chris Columbus, Ned Vizzini
Ocena 7,4
Starcie potworów Chris Columbus, Ned...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Bardzo waleczna młodzież

1550 156 46

"Błędny Rycerz" to drugi tom fantastyczno-przygodowej serii Brandona Mulla "Pięć królestw".
Tym razem wędrujemy z bohaterami po Elloweer, aby uratować kolejną z pięciu sióstr.

Autor to mistrz fantazji i świetnie opowiadanych historii!
Ten tom czytało mi się jeszcze lepiej niż pierwszy, był dla mnie ciekawszy i bardziej złożony.
Pewnie dlatego, że już wniknęłam w świat Obrzeży i fabuła mnie poruszyła.

Dla kogo jest "Pięć królestw"?
Na pewno dla starszych dzieci i nastolatków oraz dorosłych, którzy lubią przygody i wartką akcję, fantastyczne krainy i stworzenia.

U Brandona Mulla wszystko ma swoje miejsce i łączy się ze sobą.
Pomysłowość autora zdaje się nie mieć granic, a jednocześnie opowieść jest świetnie wyważona i spójna.

Bardzo mocno polecam i nie mogę się doczekać aż zawitam do Zeropolis oraz kolejnych dwóch królestw!

Autor to mistrz fantazji i świetnie opowiadanych historii!
Pewnie dlatego, że już wniknęłam w świat...

Seria "Pięć Królestw" Brandona Mulla wciągnęła mnie bez reszty!

Jakaż to była przyjemność powrócić do niej w drugim tomie. Drugie tomy zawsze mają w sobie magię. Dlaczego? Bo znamy już prezentowany świat i dobrze się w nim orientujemy, jesteśmy przywiązani do bohaterów i tym lepiej przewidujemy co powinni dalej zrobić, żeby osiągnąć dany cel.

Cole wraz z innymi członkami rebelii udaje się do kolejnego królestwa, Elloweer. Przyjaciele mają nadzieję, że odnajdą tam drugą królewnę, Honoratę i być może uda im się trafić na trop zaginionych kolegów Cole'a.

Na swojej drodze napotykają wiele przygód i przeciwności. Cole spotyka handlarza niewolników, który go porwał i postanawia zwrócić go Łupieżcom. W dodatku w królestwie grasuje potwór, Morgassa, która przemienia ludzi w swoje okrutne hordy.

Czy Cole trafi na trop ziemskich przyjaciół? Jaki sekret skrywa Drgawa? Czy przyjaciele znajdą nowych sojuszników? Kim jest tajemniczy Błędny Rycerz? I wreszcie, czy uda im się odnaleźć Honoratę i pokonać Morgassę?

Z zapartym tchem wyczekuję kolejnego tomu!

Seria "Pięć Królestw" Brandona Mulla wciągnęła mnie bez reszty!

Cole wraz z innymi członkami...

Ta część podobała mi się bardziej niż 1 tom, czytało mi się go o wiele szybciej i przyjemniej. Możliwe że dlatego, że znałam już budowę świata i prościej było mi się połapać.
Nowe miejsca w pięciu królestwach, które poznajemy są przeciekawe i naprawdę dobrze przemyślane. Nie mogę się doczekać kolejnych tomów aby poznać 3 królestwa które zostały nam do zwiedzenia.
Super byli też bohaterowie, których poznajemy w „Błędnym rycerzu”! momentami było ich trochę dużo i trudno się było połapać, ale każdy z nich wprowadził coś nowego, świeżego, ciekawego do tej historii.
Oczywiście trzeba wspomnieć o Cole’u, Mirze i Jasie >> strasznie podoba mi się ich przyjaźń i to jak rozwija się ona z każdą kolejną kartką, każdym kolejnym rozdziałem.
Jestem bardzo ciekawa jak akcja i historia Cole'a na Obrzeżach potoczy się dalej i co czeka na mnie w 3 tomie, wiec mam nadzieje, że jak najszybciej uda mi się go przeczytać.

Super byli...

Cole wraz z przyjaciółmi wyrusza na poszukiwanie siostry Miry - tym samym w tym tomie bohaterowie odwiedzają drugie z tytułowych pięciu królestw - Elloweer. Na swej drodze spotykają tam tajemniczego człowieka znanego jako Błędny Rycerz. Czy mężczyzna okaże się wrogiem czy przyjacielem? Czy dzieciom uda się pokonać najwyższego króla i przezwyciężyć zło czające sie w całym królestwie?

Kolejna na prawdę bardzo dobra książka z tej serii!
Czytało mi się ją niezwykle przyjemnie i dobrze spędziłam czas w jej towarzystwie. 🥰
Nie zabrakło wartkiej, wciągającej akcji z elementami magii!, nowych bohaterów czy świetnie wykreowanego, bogato przedstawionego świata, który w Pięciu Królestwach w szczególności mi się spodobał!

Czy ten tom był lepszy niż 1? Myślę, że był na podobnym poziomie. Dobra młodzieżówka fantasy o przyjaźni, tajemnicach i wielu przygodach. Już zdążyłam się bardzo polubić z bohaterami i z niecierpliwością wyczekuje kolejnej części 💜.

Co tu dużo mówić - przygoda trwa nadal!

Witajcie w Elloweer!
Rozpoczęte w trakcie trwania Halloween kłopoty, w które wpakowała się grupka przyjaciół trwają nadal. Tym razem w trakcie poszukiwania kolejnej księżniczki, Cole trafia do drugiego z pięciu królestw, a mianowicie do Elloweer.
Przekroczenie granicy królestwa nie będzie jedynie symboliczną zmianą miejsca. Na nowym terenie zmienia się... prawie wszystko, łącznie z magią która wisi w powietrzu i otula wszystko co znajduje się w jej zasięgu.

Do uszu naszych bohaterów dobiegają zewsząd pogłoski o legendarnym Błędnym Rycerzu. Brzmi strasznie? A jakżeby mogło inaczej! Jednak sama pogłoska to za mało by wystraszyć Cole'a.
Kiedy jednak Błędny Rycerz przecina drogę...
Wtedy należy wytężyć wzrok, słuch i przygotować się do ewentualnego biegu przed siebie lub za siebie - bo czy to sprzymierzeniec czy też wróg... Wszystko dopiero się okaże!

Cole staje tym razem przed wieloma próbami, próbami przyjaźni, które właśnie zawiązał, a także tymi, które wyniósł ze swojego świata.
Chłopiec staje na rozdrożu dróg i nie wie, którą wybrać.
Czy każda jego decyzja będzie dobra? Dla niego? Dla wszystkich?
Czy uda mu się wrócić do domu, razem z tymi, którzy są dla niego ważni? Czy on w końcu ich znajdzie?

Trzymajcie kciuki, opatulcie się w ciepłym kocu i biegnijcie po książkę!
Cole już na Was czeka, a Błędny Rycerz jest tuż, tuż - nie każcie mu za długo czekać!

TAK.
Chciałabym Was zachęcić do sięgnięcia po kolejnym tom przygód Cole'a. Bardzo chciałabym Was do tego zachęcić, ponieważ Brandon Mull nie próżnuje.
Takiej dawki magii, przyjaźni, walki młodzieńczych duszy nie mógł podarować nam nikt inny.
To się czyta samo i jest potrzebne w życiu wieeeelu z nas - bez względu na wiek.

A zatem ja, jako osoba przed trzydziestką - zachęcam, polecam i czekam na więcej!

Co tu dużo mówić - przygoda trwa nadal!

Witajcie w Elloweer!

Brandon Mull to pisarz książek fantastycznych przeznaczonych dla nastoletnich czytelników.

Cole już w pierwszej części trafił ze swoimi przyjaciółmi na Obrzeża, choć tego nie chciał. W ,,Łupieżcach niebios" wielokrotnie był bliski śmierci. W ,,Błędnym Rycerzu" ponownie czeka na niego do wykonania kolejna misja, w której będą mu towarzyszyć przyjaciele. Uda mu się także dowiedzieć coś nowego o sobie oraz spełnić jedno swoje marzenie.

Pierwszy tom serii zachęcił mnie do dalszej lektury. ,,Błędny Rycerz" to bardzo ciekawa i wciągająca kontynuacja, z którą warto się zapoznać. Jestem ciekawa, jakie tajemnice pisarz odsłoni przed czytelnikami w kolejnych 3 częściach. Jeśli obawiacie się, że zbyt długa przetrwa zatrze fabułę, nie róbcie tego. Na samym początku jedna-dwie strony to pobieżne przedstawienie faktów z 1 tomu.

Powieść napisana jest prostym, typowo młodzieżowym językiem. Czyta się ją szybko i z dużym zainteresowaniem. Bohaterów jest dość dużo, jednak nie ma problemu z zapamiętaniem ich cech. Uważam to za duży plus, gdyż mnogość postaci może przytłoczyć. Akcja czasami przyśpiesza, wiele się dzieje, nie ma czasu na nudę. Dużą rolę w książce odgrywa tajemniczy Błędny Rycerz. Jestem pewna, że będziecie zaskoczeni rozwiązaniem tej zagadki.

,,Błędny Rycerz. Pięć Królestw" to bardzo intrygująca seria fantastyczna dla młodszych czytelników.

Nawet nie będę mówić jak bardzo czekałam na powrót do „Pięciu Królestw”, ale słuchajcie - BARDZO! Brandon Mull po raz kolejny mnie nie zawiódł i zabrał w niesamowitą przygodę.

Dobrze znani nam bohaterowie w drodze, aby odnaleźć siostrę Miry muszą przekroczyć granice królestwa, które przemierzali w pierwszym tomie. My jako czytelnicy za to mamy szansę poznać drugie z pięciu królestw i poznać różnice między nimi. A różnic jest sporo! Zwłaszcza jeżeli chodzi o działanie, wykorzystywanie i używanie magii, choć to akurat z tego co możemy się dowiedzieć, różni się w każdym z królestw.

Bohaterowie doskonale wiedzieli, że ich poszukiwania i droga nie będą wcale proste. Wraz z przekroczeniem granicy Ellower zaczynaja docierać do nich pogłoski o Błędnym Rycerzu, który burzy porządek władców poszczególnych miast. A w końcu przestaje być tylko pogłoską i staje na ich drodze. Będzie sprzymierzeńcem? Czy może wrogiem?

Cole poszukuje również swoich przyjaciół z jego (naszego) świata, a jednocześnie szukając drogi do domu. Tak bardzo chciałby wrócić do domu. Do rodziny, do normalności…Czy w końcu mu się poszczęści? Czy trafi w końcu na jakiś ślad? Czy rozwikła zagadkę powrotu?

Lektura sprawiła mi równie wiele frajdy co poprzedni tom. Historia o pięknych i silnych przyjaźniach, które nawiązały się w trakcie przygód Cole’a to zdecydowanie jeden z największych atutów tej serii. W drugim tomie nawiązane przyjaźnie zostają wystawione na próbę, zwłaszcza gdy główny bohater stanie pod różnymi wyborami widząc szanse na odnalezienie swoich przyjaciół ze świata, z którego pochodzi.

Dodatkowo oczywiście czeka na Was wiele magicznych sztuczek, nowych niezwykłych form magii, które dotąd się nie pojawiały. I oczywiście przygód! Masa przygód, przeszkód do pokonania, planów i knowań, jak dotrzeć do celu swojej podróży, albo w ogóle jak ten cel odnaleźć bo niestety główna wskazówka zniknęła bohaterom z oczu. Tego Wam nie zabraknie i zdecydowanie zatrzyma Was to w lekturze na dłuższy czas.

Pojawią się nowe twarze, takie przychylne bohaterom, ale i również te mniej przychylne. Na swojej drodze grupa przyjaciół natrafi też na takich ludzi, z którymi mieli już przyjemność na siebie na trafić, a może i nieprzyjemność. 😉

Tak jak już wspomniałam - bawiłam się świetnie. Brandon Mull po raz kolejny zabrał mnie w magiczną podróż i umilił mój czas. To idealna historia dla młodszych i tych już starszych czytelników. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. W Pięciu Królestwach wiek nie ma znaczenia.

Gorąco polecam i niecierpliwie wypatruje już kolejnych przygód ukochanych bohaterów!

„Błędny rycerz” to drugi tom fantastycznej serii „Pięć królestw” kierowanej do młodzieży autorstwa Brandona Mulla. Jest to zdecydowanie mój ulubiony autor książek młodzieżowych. Jestem pod ogromnym wrażeniem światów, jakie tworzy w swoich seriach.

W „Błędnym rycerzu” trafiamy do drugiego z pięciu królestw - do Elloweer. Cole i jego przyjaciele wyruszają w podróż pełną niebezpieczeństw, aby odnaleźć kolejną z zaginionych księżniczek i powstrzymać zło, które rozpanoszyło się w królestwie.

W serii „Pięć królestw” świat przedstawiony jest chyba jeszcze bardziej różnorodny niż w innych jego seriach. Wyobraźnia Mulla naprawdę nie ma granic i występują tutaj elementy fantastyczne, na które nigdy sama bym nie wpadła, a są ujęte tak dobrze, że wszystko łączy się w logiczną całość. Ten tom ma w sobie wszystko to, za co polubiłam pierwszy - duuuużo magii, odważnych nastolatków, mnóstwo akcji i fabułę, która angażuje nas bez reszty. Ta seria jest dla mnie wspaniałą rozrywką i bardzo czekam na wznowienie kolejnego tomu!😀

Fantastyczna ☆♡☆

Fantastyczna ☆♡☆

Pierwszy tom chyba ciut bardziej mi się podobał, ale ot tylko dlatego, ze tematyka bardziej mi odpowiadała. w błędnym rycerzu jest więcej planowania, brakowało mi trochę tej spontaniczności, ale i tak czytało się rewelacyjnie, polecam!

Dodaj cytat z książki Błędny rycerz