The Mirror King

Okładka książki The Mirror King
Jodi Meadows Wydawnictwo: Katherine Tegen Books Cykl: The Orphan Queen fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
angielski
magic romance fantasy paranormal

Okładka książki My Contrary Mary Brodi Ashton, Cynthia Hand, Jodi Meadows
Ocena 5,0
My Contrary Mary Brodi Ashton, Cynth...
Okładka książki My Calamity Jane Brodi Ashton, Cynthia Hand, Jodi Meadows
Ocena 7,0
My Calamity Jane Brodi Ashton, Cynth...
Okładka książki Moja Jane Eyre Brodi Ashton, Cynthia Hand, Jodi Meadows
Ocena 6,9
Moja Jane Eyre Brodi Ashton, Cynth...

Dokładnie ta sama sytuacja co z The Orphan Queen. Książka jest nierówna i balansuje między bardzo fajnymi fragmentami i dłużyznami. Bohaterowie czasami zachowują się niezwykle rozsądnie jak na swój wiek i doświadczenie w rządzeniu, czasami bardzo głupio (pomysł, żeby zamknąć ich największy problem w szafie mnie przerósł xP). Tom też był lepszy oraz trochę mniej przewidywalny pod względem zwrotów akcji.
Całość w sumie czytało się całkiem nieźle, choć muszę przyznać, iż absolutnie nie podobało mi się rozwiązanie wątku Meredith i trochę to zepsuło moją radość nad ostatecznym zejściem się głównej pary tej serii. Miałam też takie wrażenie, że chociaż przegadywanie się postaci było fajnie napisane, nie zawsze pasowało do sytuacji, która jednak wymagała większej powagi.
Koniec końców jest to jednak dość solidna, dwu-tomowa seria - nie zawróci w głowie oryginalnością i definitywnie lepiej wypadnie z perspektywy osoby, która jest dopiero nowa w tym gatunku, ale też nie bolało mnie doczytanie jej do końca, bo miała kilka interesujących patentów (np. ten dotyczący luster)

Dodaj cytat z książki The Mirror King