Podróż do Bieguna Północnego - cz. 2

Okładka książki Podróż do Bieguna Północnego - cz. 2
Juliusz Verne Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Kolekcja Juliusz Verne powieść przygodowa
powieść przygodowa
Kolekcja Juliusz Verne
Voyages et aventures du capitaine Hatteras
Hachette Polska
2015-01-01
2015-01-01
9788328202498

więcej Więcej

Niesamowicie irytująca opowiastka z dość antypatycznym bohaterem. To dwie myśli, które przychodzą mi do głowy po skończonej lekturze tej książki. I jak widzę moja opinia będzie znacząco różnić się od większości zamieszczonych.
Przede wszystkim dlatego, że w tym przypadku obszar fantastyki naukowej wykracza dużo bardziej poza "miłe dla oka" ramy. Poza ramy dopuszczalnej dla...

"Przygody kapitana Hatterasa" to książka, z którą wielu polskich czytelników mogło nie mieć nigdy styczności. Wydana została po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat dzięki Fundacji Marka Kamińskiego.
I tu należą się słowa uznania - wydanie jest znakomite. Twarda oprawa, dobrej jakości papier, ilustracje, a nawet przypisy - kunszt.

Słów kilka na temat samej lektury. Książka...

Pięknie wydane pierwsze polskie tłumaczenie całości.

Świetnie wydana książka. Piękne ilustracje, niemal nadmiar informacji od tłumacza/pana Kamińskiego w przypisach. Historia opowiedziana przez Verne'a - wzruszająca i pouczająca. Zachęcam do przeczytania i pokonywania własnych biegunów.

• Chcę w prezencie
  • 2021