Ślęża dla odkrywców

Okładka książki Ślęża dla odkrywców Joanna Lamparska
Okładka książki Ślęża dla odkrywców
Joanna Lamparska Wydawnictwo: Asia - Press turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Asia - Press
2015-09-08
2015-09-08

„Ślęża dla odkrywców. Przewodnik inny niż wszystkie” to pierwsza książka o Masywie Ślęży pokazująca jego historię poprzez zagadki, skarby i niezwykłych ludzi. Autorką książki jest Joanna Lamparska, która odnalazła grotę gdzie miały być ukryte poniemieckie depozyty, dotarła do materiałów inwigilacji pracowników stacji na szczycie Ślęży, odkryła okultystyczne dzieje Sulistrowiczek. Choć Ślęża i otaczające ją wzniesienia to jeden z najpopularniejszych celów turystycznych na Dolnym Śląsku, to wciąż wyjątkowo tajemniczy rejon.

Oprócz barwnych opowieści publikacja zawiera także szczegółowe informacje dotyczące bazy turystycznej. „Ślęża dla odkrywców” przeznaczona jest dla wszystkich, którzy lubią bezpieczne i utarte szlaki oraz dla tych, którzy schodzą z głównych ścieżek, żeby oko w oko stanąć z fascynującą historią. Polecam

Świetny przewodnik. Działa na wyobraźnię :) Chylę czoła przed wiedzą autorki.

Świetny przewodnik. Działa na wyobraźnię :) Chylę czoła przed wiedzą autorki.

Przewodnik po Ślęży kupiłam, by móc lepiej ją poznać i przy okazji zdobywania tej niezwykłej góry mieć o niej choćby blade pojęcie. Ślęża pobudza wyobraźnię i fascynuje mnie, odkąd pierwszy raz miałam okazję ją zobaczyć (nie tak dawno temu),więc pozycja bardzo na czasie. Nie znam innych prac Pani Lamparskiej, ale ta książka bardzo mi się podoba. Zawiera sporą dawkę informacji podanych w przyjemny, nie sztampowy sposób. Począwszy od odbywających się współcześnie "zlotów" czarownic, słowiańskich szamanów, po postaci z tą górą (i okolicą) związane na przestrzeni wieków. Można być trochę rozczarowanym tym, że z pośród mnóstwa tajemnic Ślęży w książce praktycznie żadna nie zostaje rozwikłana, ale może tak jest lepiej? To daje duże pole do własnych poszukiwań i rozważań na temat jej prawdziwej historii. Więcej w niej pytań niż odpowiedzi i to też mi się podoba. Jedyny minus to drobny druk, nie mam sokolego wzroku, często czytam wieczorami i przy tak małej czcionce oczy mocno się męczą, ale jakoś dałam radę, więc polecam.

Treść jak zwykle u Pani Lamparskiej świetna! Ale maleńkie trzcionki zniechęcały skutecznie do posiedzenia z książką. Wydanie fatalne. Ani z tą książką ruszyc z plecakiem na trasę bo człowieka "coś" trafia gdy ma mnóstwo czasu poświęcić na odczytaie drobnego druczku. Nogi mozna po drodze połamać z ta książką. Apeluję o nowe wydanie,niech będzie grubsze, większe, byle było wygodne. By z publikacją Pani Lamparskiej przyjemnie było udać się w podróż :-)

Z Wrocławia przy dobrej pogodzie bardzo ładnie widać Ślężę. Ślęża i jej okolice kryją różne przedziwne historie, które wzbudzają ciekawość turystów i chętnie ją odwiedzają. Cały masyw kryje tajemnice legendy Słowian, skarby które czekają dla odkrywców. Z książki dowiedziałem się ciekawych rzeczy, których wcześniej nie wiedziałem. Joanna Lamparska ciekawie opisuje miejsce, nic jej nie umknie. To co najważniejsze nie rozpisuje się nie potrzebnie. Dlatego cenię jej książki i lubię razem z nią okrywać tajemnice Dolnego Śląska

Krótko, zawadiacko i na temat. Ten przewodnik przewodnikiem jest, ale po historii regionu i dzięki wielu odnośnikom do innych książek może zachęcić do poszerzania wiedzy na własną rękę.

Tekst jak tekst. W komplecie do książki powinna być dodana lupa, bo rozmiar czcionki porażający małością!

• 2016
  • Garnek złota na końcu tęczy - skarby śląskie Joanny Lamparskiej i innych
  • Podróżnicze
  • Chcę przeczytać (tematyka historyczna)
  • Za około 30 zł

Dodaj cytat z książki Ślęża dla odkrywców