Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 38.00 zł

Pieśń Susannah

Stephen King Wydawnictwo: Albatros Cykl: Mroczna Wieża (tom 6) fantastyka, fantasy, science fiction
The Dark Tower VI: Song of Susannah
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-11-04
Krzysztof Sokołowski
King Pieśń Susannah Mroczna Wieża

Zaraz koniec serii i nie wiem co zrobić. Odkładać to czytanie, żeby nie kończyć tak szybko? A może właśnie jechać jak najszybciej? Czuję się jakbym zaczynał ostatni sezon najukochańszego serialu.

Ilość efektu "wow" jakie wywarł na mnie King podczas czytania tej części była ogromna. To jak King buduje postaci i przeplata Świat Pośredni z naszym Światem jest niebywałe. Zdarzały się gorsze momenty, aczkolwiek dużym plusem tej książki jej mała objętość i szybsza fabuła niż w przypadku niektórych poprzednich części.

Odrobinę mi się ten tom dłużył ze względu na te części, które poświęcone były Mia i Susannah, a było tego dobre pół książki, ale generalnie całość oceniam bardzo dobrze i zaczynam się martwić, bo zbliżam się nieuchronnie do końca tej niesamowitej historii..

Względnie krótka, acz ważna z perspektywy całości. Tom 6 trzyma poziom, podnosi nieco napięcie, wnosi wiele pozatekstowego kontekstu od samego autora.

Oceniam po przeczytaniu całości, bo ostatnie trzy tomy należy przeczytać razem.
Powieść idzie dalej swoją drogą, prowadzona wyobraźnią Kinga. Jego miłośnicy powinni być zadowoleni.
Ale dla mnie poród trwający cały grubaśny tom, to trochę za dużo i jakoś tak nieprzekonująco opisany, nudził mnie po prostu.
King w powieści natomiast stawał mi jako autor, który w tym tomie...

Moja podróż przez świat Mrocznej wieży niestety zbliża się ku końcowi. Przede mną ostatni tom. Na szczęście słusznych rozmiarów, co nie zmienia faktu, że chciałabym ten finał możliwie odwlec. Wrosłam w świat Rolanda i jego towarzyszy, a żadna inna historia od czasów Harry’ego Pottera, Władcy pierścieni czy Pieśni Lodu i Ognia nie wywarła na mnie takiego wrażenia. Tomy...

Oceniam po przeczytaniu całej sagi. Niby działanie bohaterów w końcu zmierza jakimś planem zamiast przeczucia ale już samo rozwiązanie wielu tajemnic jest dla mnie rozczarowaniem. W poprzednich tomach podobał mi się wyjątkowy świat i liczyłem na wyjaśnienie jak powstał, a właściwie co spowodowało jego upadek. Zamiast tego dostajemy motywy i działania przeciwników Rolanda na...

Najlepsza część cyklu. Jak dotąd...

Moim zdaniem, przez rozbicie akcji na 3 wątki oraz przeniesienie jej do "naszego"  świata klimat powieści zmienił się na minus.

W czasie i przestrzeni zgubiłam się już dawno temu, co mi absolutnie nie przeszkodziło w lekturze. Losy ka tet są skomplikowane, książka kazała mi szukać w internecie życiorysu autora i historycznych faktów. King gęsto tka sieć powiązań, i choć na pewno nie dostrzegłam wszystkich, to czasem znalezienie ich dostarcza więcej radości i satysfakcji, niż poznawanie historii...

4 668
    2 413