Kup teraz - 16 ofert w cenie od 3.99 zł do 44.90 zł

horror
2015-10-28
Krzysztof Sokołowski
Desperacja King Powieść

Za pierwszym razem nie dałem rady, ale za drugim wciągnęła mnie totalnie. Zakończenie przypomina mi pewna książkę tego samego autora.

Moja ulubiona

Jeżeli ktoś lubi takie typowe horrory Kinga, to poczuje się jak w domu. Są wyraźnie zarysowani bohaterowie, jest sporo akcji (która tutaj wyjątkowo zaczyna się bardzo szybko), jest odrobina humoru. I takim osobom mogę śmiało polecić. Tak samo jak zagorzałym fanów horrorów po prostu. Jeżeli jednak nie mieliście wcześniej do czynienia z tym autorem, to tą powieścią możecie...

Duzo ludzi słabo ocenia te książke ale mnie bardzo sie podobała. Przednia rozrywka na kilka wieczorów. Historia ciekawa i bardzo spodobal mi sie Johnny Marinville.

Ja wiem, że Stephen King mistrzem horroru jest. I choć Desperacja nie jest jednym z najlepszych, raczej trzyma się gdzieś w środku stawki, to jednak w tej powieści, jak w żadnej innej, czuć niezwykły kunszt autora w jednym aspekcie - realności opisów.
A przy takiej fabule... no cóż. Dość powiedzieć, że mój układ pokarmowy odchorowywał Desperację dość długo.

Smacznego...

Tym razem pan King mnie nie zachwycił. Lubię, jak zaczyna opowiadać historię, jak wprowadza czytelnika w realia nowego świata, ale ostatnie 100 stron już czekałam, żeby książka się skończyła. Wrażenie zrobiło odkrywanie dom po domu spustoszenia dokonanego w Desperacji. Ale gdyby autor chciał napisać straszną książkę, to wykluczyłby nadprzyrodzone siły. Ludzie są...

Nie dałam rady przebrnąć. Co 2 kartka trup. Bezsensowne lektura. Ani straszna, ani śmieszna, ani ciekawa. 500 stron bzdur. Dotarłam do setnej i skapitulowalam.

Książka przeczytana przeze mnie już dłuższy czas temu. Jest to jedna ze słabszych pozycji autora. Początek był bardzo obiecujący ale potem całe napięcie i groza ulatuje. Szczerze to bardziej przypadła mi do gustu ekranizacja i ją polecam dla tych, którzy jednak troszkę chcą poznać tą pozycje w księgozbiorze autora.

Prawdziwy horrowaty horror Mistrza. Tzw. rasowy.
King - najlepszy gawędziarz na świecie. Czytanie o wydarzeniach trwa dłużej niż one same. A jednak nudą nie wieje. I studium charakterów też jest. I znakomite opisy sytuacji.
Podobało mi się.

Początkowo ksiązkę czyta się bardzo dobrze. Etap przedstawiana postaci i okoliczności w jakich trafiali w ręce "Taka" nie nudzi i wbudza zainteresowanie dalszym ich losem. Później nie jest już tak fajnie. Osobiście trochę grał mi na nerwach element "David'a jako chłopca dotkniętego przez Boga", który grał rolę jakby współczesnego Mojżesza, prowadząc swoją trzódkę przez...

7 684
    2 924