Desperacja

horror
2015-10-28
Krzysztof Sokołowski
Desperacja King Powieść

Pierwsze spotkanie z takim Kingiem . Na początek trafiamy na drogę gdzieś w Nevadzie.Policjant zatrzymuje parę ,aresztuje ją pod błahym pretekstem.Zawozi ich do miasteczka ,niby opuszczonego ,pozornie tylko ,bo tu już nikt nie żyje. Oprócz naszych dzielnych bohaterów ,a jest ich szóstka,dzielni amerykanie ,nie strudzenie walczą z szaleństwem tego miejsca.Duuuużo...

Jeden z pierwszych przeczytanych przeze mnie horrorów Kinga. Zapada w pamięć. Mistyka, zło, walka o przetrwanie, wszystko co powinno być to jest. No i styl Kinga który nadal robi wrażenie.

To jest jedna z tych książek Kinga o której ciężko "coś" powiedzieć. Czyta się w miarę dobrze ale cała historia jest średnia jak dla mnie.

Niesamowita książka. Jestem w szoku, że nikt o niej nie mówi i jest tak bardzo niedoceniana. Fabuła, akcja, portrety psychologiczne bohaterów (szczególnie David i Johnny), porywająca historia z przeszłości.
Właśnie skończyłam czytać i jestem pewna, że będę jeszcze długo o niej rozmyślać.

O jak bardzo sie meczylem. Jakos mi nie podeszla.

Grzech się przyznać, ale była to moja pierwsza styczność z twórczością Stephena Kinga. Wybierając tę pozycję popełniłam swój największy błąd czytelnika. Wybrałam jedno z gorszych dzieł autora, ale jako, że zawsze daje autorom drugą szansę i mówimy tu o Stephenie Kingu, potraktuję go najłagodniej jak się da.
Cała książka wydawała się być ciągnięta na siłę (takie bynajmniej...

Bardzo dobra książka. Ciekawa, nie nudzi

Wydaje mi się że King pisze zawsze. Nieważne czy ma wenę czy jej nie ma. Chciałbym cofnąć czas i nie marnować go na czytanie tego średniego jak na autora dzieła.

Świetny pomysł - gliniarz zatrzymujący ludzi na najmniej uczęszczanej drodze w Stanach. I to zatrzymujący na dłużej. Jak to u Kinga - akcja jest pretekstem do zajrzenia do głów ludziom postawionym w ekstremalnej sytuacji. I znów jak to u Kinga nie są to ludzie znikąd - każda z tych postaci jest krwista i tworząc ją w umyśle wiemy, że ma ona swoją historię, poglądy,...

Niezła, ale z niewykorzystanym potencjałem - historia mogłaby mieć więcej akcji. Negatywnie w pamięć zapada rozwleczona na kilkanaście stron rozmowa policjanta z motocyklistą.

Dyskusje

7 265