Obrona Poczty Polskiej w Gdańsku

Żółty Tygrys
Bellona
2015-09-01
2015-01-01

Ciężko mi tę książeczkę ocenić. O ile wątek "beletrystyczny" słabiutki, właściwie nie ma nad czym się rozwodzić, o tyle historyczny kreśli w sposób - nazwijmy to - umiarkowanie wyczerpujący zarys sytuacji, w jakiej znaleźli się gdańscy pocztowcy pod koniec sierpnia 1939 roku. Dla znawcy tematu nic nowego ta książeczka raczej nie wniesie, laikom rozszerzy z pewnością wiedzę o dramatycznym epizodzie kampanii wrześniowej. Czyta się lekko, choć walorów literackich trudno byłoby się tutaj dopatrzeć. Są literówki, ufam że ustrzeżono się błędów rzeczowych. Daję 4/10, głównie z sentymentu do serii oraz legendarnego znaczka Żółtego Tygrysa dumnie widniejącego na okładce. Trzymam kciuki, aby powiódł się zamysł reaktywowania serii, którą dobrze pamiętam z dzieciństwa.

Dodaj cytat z książki Obrona Poczty Polskiej w Gdańsku