Tatuaże. Kreatywna kolorowanka

Kaktus
2015-08-12
2015-08-12
9788365190031

Dzisiaj stawiam na kreatywność i recenzuję dla Was kolorowankę. Taka forma spędzania wolnego czasu, zrobiła się ostatnio bardzo popularna. Coraz częściej dorośli sięgają po kredki, cienkopisy czy flamastry i próbują odstresować się po ciężkim dniu pracy. Osobiście już dawno pokochałam taki sposób na relaks i w zasadzie codziennie sięgam po kolorowanki. "Tatuaże" zwróciły moją uwagę głównie dlatego, że sama chciałabym zrobić sobie tatuaż i liczyłam, że w tej książce znajdę jakieś inspiracje. Czy ta pozycja jest godna polecenia dla fanów kolorowania? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, w której - mam nadzieję - znajdziecie wszelkie potrzebne informacje.

Dużym plusem tej kolorowanki jest ogromna różnorodność obrazków jakie możemy w niej znaleźć. Są tutaj tatuaże o przeróżnej tematyce, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Niektóre wzory są bardzo proste, inne dosyć skomplikowane. Jedne malutkie, natomiast kolejne dużo większe. Jeśli chodzi o dobór obrazków, to zdecydowanie przypadł mi on do gustu. Nie spodziewałam się, że znajdę tutaj, aż tak różne inspiracje, które pozwolą mi zapomnieć o całym świecie. Muszę przyznać, że kilka z nich naprawdę mi się spodobało i oczami wyobraźni widziałam już jak mogłabym je sobie wytatuować.

Papier użyty w tej kolorowance jest niestety jak dla mnie trochę zbyt cienki. Mazaki czy cienkopisy raczej odpadają, ponieważ dosyć mocno przebijają na kolejną stronę, na której znajduje się inny obrazek. W tym przypadku bardziej poleciłabym kredki, które świetnie się tutaj sprawdzają. Niekiedy wzory są naprawdę bardzo małe, a wtedy kilka z nich znajduje się na jednej stronie, co oczywiście w niczym mi nie przeszkadzało.

"Tatuaże. Kreatywna kolorowanka" to idealny sposób na zabicie nudy i uspokojenie własnych myśli. Ta pozycja pobudza naszą kreatywność, a także sprawia, że mamy okazję pobawić się przy łączeniu barw. Myślę, że kolorowanka od wydawnictwa Kaktus dostarczy każdemu bez wyjątku wiele godzin radości i spokoju.

Podsumowując - pomimo kilku wad, całą kolorowankę oceniam raczej na plus. "Tatuaże" mają mnóstwo zalet i na pewno idealnie sprawdzą się dla osób, które lubią kolorować. Osobiście jestem pewna, że sama jeszcze nie raz będę wracać do tych wzorów i kiedyś postaram się ukończyć całą książkę.

1986

Jeszcze kilka tygodni i KREATYWNA SOBOTA całkowicie się zakończy. Liczba kolorowanek w moim domu wzrosła mocno ponad normę. Będę mogła godzinami, dniami!, wypełniać puste miejsca kolorami. Jestem pewna, że czeka mnie mnóstwo zabawy z tymi, które już mam w swojej kolekcji i uważam, że nie potrzebuję ich więcej - braknie mi czasu na skończenie wszystkich. Dlatego spodziewajcie się, że jeszcze przedstawię Wam wszystko, co mam i koniec. Dodatkowo od przyszłego tygodnia recenzje będą pojawiać się także w niedzielę.

Uwielbiam tatuaże. Sama jestem właścicielką jednego i planuję jeszcze kilka. Nie przeraża mnie perspektywa igieł w moim ciele, jest to dla mnie świetna zabawa. Kiedy tylko zauważyłam, że powstała kolorowanka, w której są różne wzory tatuaży od razu wiedziałam, że muszę ją mieć. To coś doskonałego dla mnie. Byłam strasznie ciekawa, co mogę znaleźć w środku. W końcu ilu ludzi, tyle pomysłów na to, jakimi obrazkami można ozdobić swoje ciało.

Ilustracje są bardzo zróżnicowane. Jedne bardziej szczegółowe, drugie składające się z samych dużych elementów. Wspominałam już milion razy, jak bardzo lubię takie połączenie. Przyjemnie również po prostu na tę kolorowankę patrzeć, a wypełniona kolorami wygląda cudownie. Bardzo podoba mi się pomysł i cieszę się, że Tatuaże wylądowały na mojej kreatywnej półeczce. Jest tak mnóstwo kolorowanek, ale cieszy mnie to, że są różnego rodzaju. Bez Tatuaży moja kolekcja byłaby niekompletna. Teraz już na pewno zawsze znajdę coś, co będę miała ochotę pokolorować. Kartki są grube, jednak nie ryzykowałabym z flamastrami. Niestety. To jedyna wada tej pozycji. Ilustracji jest naprawdę dużo, więc jeśli zdecydujecie się na nią na pewno spędzicie mnóstwo wesołych, kolorowych, chwil.

Już od wielu lat nie miałam w swoich rękach kolorowanki. Dlatego możliwość zabawy z tą książką była dla mnie czymś nowym. Zaczynając już od samych wzorów, byłam zaskoczona jak dokładnie zostały one wykonane. Bardzo podobało mi się to, że były ogromnie zróżnicowane pod względem trudności i tematyki. Ciekawym zjawiskiem było to, na jakie kolorowanki miałam danego dnia ochotę. Jednego dnia chciałam pomalować coś realistycznego, a następnego pragnęłam odrobiny abstrakcji. Najlepsze jest jednak to, że podczas kolorowania mogłam ogromnie pobudzić swoją wyobraźnię, myśleć o dobieraniu kolorów czy dodaniu własnych elementów. Dodatkowo było to bardzo relaksujące. Zdaje się , że kolorowanie to bardzo szybka i łatwa czynność prawda? Niekoniecznie. Niektóre obrazki wypełniałam nawet przez ponad godzinę. Jest to zatem świetny sposób na odprężenie się po ciężkim dniu, przy np. dobrej muzyce czy filmie. Ja sama kolorując, nadrabiałam swoje serialowe zaległości. Co działa jeszcze na plus tej książki? Cena. 20 zł jak, mówi okładka, nie jest wygórowaną wartością za możliwość godzin rozrywki. Polecam nie tylko dzieciom i młodzieży, ale również dorosłym. Bardzo łatwo wkręcić się a \nawet i uzależnić od kolorowania. :)

Jaka frajda !

Grube kartki, wyraźne wzory i tatuaże o różnej tematyce- i aniołki i diabołki :)
Pomysł na te kolorowanki faktycznie przedni. Nie są drogie, nie wymagają super zdolności malarskich, nie musisz mieć sztalug i farb.
Zabawa kredkami ( a w tej książce i nawet flamastrami - nie przebijają),a zwłaszcza kolorami.
Nasza kreatywność zaczyna się już od dowolnego doboru kolorów, by dany obrazek miał wygląd i sens. Zabawa dla cierpliwych, którzy np.mają czasem dość komputerów i tv.
Przy tym również można słuchać audiobooków, czy muzyki.
Cieszmy się i z takich książek :) Jest kreatywnie, miło i można odpocząć.
Polecam WSZYSTKIM !

Jaka frajda !

Nasza kreatywność zaczyna się już od dowolnego...

Dodaj cytat z książki Tatuaże. Kreatywna kolorowanka