Camino de Santiago. Tradycja i współczesność

2015-01-01
2015-01-01
9788377202937
Hiszpania Santiago de Compostela Droga św. Jakuba

Niemniej jednak jest to pozycja, która w sposób rzetelny prezentuje historię Camino na przestrzeni wieków, związane z nią zwyczaje i tradycje.

Na początek warto zaznaczyć, że jest to właściwie praca naukowa o Camino, a nie przewodnik czy esej. Jako taka, trzyma się formalnej konwencji i fachowego języka. Dla przeciętnego czytelnika może być nieco trudna do przełknięcia, z licznymi łacińskimi przypisami, specjalistycznymi pojęciami i odniesieniami do "oczywistych faktów", które mogą nie być wcale takie oczywiste....

Mało jest książek o Camino de Santiago, które tak kompleksowo traktują temat. Nie jest to przewodnik, nie jest to traktat naukowy. Jest to rzetelny zbiór faktów o najstarszej drodze świata.Warto, warto, warto...Jeśli wybierasz się na Camino, przeczytaj, bo znajdziesz tam wiele cennych informacji, które pomogą ci inaczej spojrzeć na Drogę. Jeśli już byłeś w Santiago de Compostela, zajrzyj, porównaj swoją drogę, wróć wspomnieniami i zobacz, ilu rzeczy nie wiedziałeś, idąc szlakiem. Wartościowa książka, pełna cennych refleksji.

Dodaj cytat z książki Camino de Santiago. Tradycja i współczesność