David Safier Wydawnictwo: Rowohlt Verlag literatura piękna
literatura niemiecka Getto Holocaust Żydzi
literatura piękna
niemiecki
literatura niemiecka Getto Holocaust Żydzi

David Savier nosił w sobie zamiar napisania tej książki przez wiele długich lat. Jest ona jakże inna od wcześniejszej twórczości autora. Wstrząsająca, poruszająca do głębi, ale na swój sposób piękna.
Akcja powieści (bo jednak jest to powieść, a nie wspomnienia naocznych świadków) rozgrywa się w warszawskim gettcie w latach 1942/43 przed i w czasie powstania w gettcie....

• Chcę w prezencie
  • 2019