Szwoleżer z Sułkowic

Kazimierz Dymek Wydawnictwo: Bel Studio powieść historyczna
Bel Studio
Wspomnienia wojenne II wojna światowa Myślenice Sułkowice Głogoczów Krzyszkowice Kraków
powieść historyczna
2012-01-01

Zbiór opowiadań napisanych na podstawie wspomnień wojennych przekazywanych drogą ustną. Autor postanowił je zapisać, aby następne pokolenia również mogły się o nich dowiedzieć, gdy już świadkowie tych zdarzeń przeminą.

Dzięki temu, że książka jest napisana w postaci opowiadań, nie męczy czytelnika. Bardzo przyjemnie się ją czyta, niekiedy zaśmiewając się do łez...

• I i II wojna światowa
więcej mniej