Szwoleżer z Sułkowic

powieść historyczna
Bel Studio
2012-01-01
2012-01-01
Wspomnienia wojenne II wojna światowa Myślenice Sułkowice Głogoczów Krzyszkowice Kraków

Zbiór opowiadań napisanych na podstawie wspomnień wojennych przekazywanych drogą ustną. Autor postanowił je zapisać, aby następne pokolenia również mogły się o nich dowiedzieć, gdy już świadkowie tych zdarzeń przeminą.

Dzięki temu, że książka jest napisana w postaci opowiadań, nie męczy czytelnika. Bardzo przyjemnie się ją czyta, niekiedy zaśmiewając się do łez wyobrażając sobie niektóre opisane sytuacje. Są i również momenty, gdzie czytelnik uroni łzę, ale tak to już jest, gdy w książce opisana jest tragedia, która działa się w czasie II wojny światowej.

Dodaj cytat z książki Szwoleżer z Sułkowic