Opposition

Okładka książki Opposition
Jennifer L. Armentrout Wydawnictwo: Filia Cykl: Lux (tom 5) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction

Polecam całą serię na zawsze w moim sercu ❤❤❤

Polecam całą serię na zawsze w moim sercu ❤❤❤

dnf, 10%, nie oceniam, bo nie znam książki i nie mam potrzeby przeczytania jej

dnf, 10%, nie oceniam, bo nie znam książki i nie mam potrzeby przeczytania jej

Za mną ostatnia książka z tej serii i… wow. Jest mi strasznie przykro, że te trzy pierwsze tomy były tak słabe. Teraz wydają się jeszcze bardziej dziecinne i takie nieszkodliwe. Nie przypuszczałam, że akcja nabierze takiego tempa i obejmie tak ogromny obszar, no i że to nie będzie tylko wojna jednostki, ale kilku ras.

Relacja między Kat i Deamon jest o wiele dojrzalsza. Wiadomo, zdarzają się zabawne momenty, ale bez nich byłoby jeszcze trudniej. Wielokrotnie miałam łzy w oczach, bo już sam początek był mocny, a potem nie było łatwiej. Bałam się, że autorka będzie próbowała pójść po najłatwiejszej linii oporu, ale na szczęście tak się nie stało. Wszystko ładnie połączyło się w całość. Zakończenie nie jest wcale tak idealne, jak można sądzić. Jest po prostu właściwe. Był momenty, gdy wątpiłam i takie, gdy moje serce zamierało. Ostatnie sceny akcji wyciskały łzy. Ale tego właśnie oczekiwałam i to dostałam.

A Deamon dotrzymał słowa. Dosłownie.

Teraz waham się, bo te dwa ostatnie tomy były świetne, a nowe papierowe okładki tej serii są cudowne. Z jednej strony chciałabym mieć je na półce, ale z drugiej… gdzieś z tyłu głowy mam te trzy tomy, które wywoływały we mnie frustrację. Rozumiem, że autorka rozwinęła się na przestrzeni całej serii. To jest bardzo widoczne i piękne, bo pokazuje, że dobry warsztat działa cuda (a o tym wielu autorów wciąż zapomina). Z tego powodu sięgnę po inne książki (oprócz serii z Lucyferem).

Polecam ❤️ Polecam z całego serca ❤️

Relacja między Kat i Deamon jest o wiele dojrzalsza....

"Kocham cię[...]. Jeśli Twoje życie jest w niebezpieczeństwie, to zrobię wszystko, żeby cię od niego uchronić. To się robi dla osób, które się kocha."

Ostatnia część losów Damiena i Katy.
Całą serię czytałam kilkukrotnie, ale za każdym razem odkładałam ją jak najdłużej. Nie chciałam żegnać się z bohaterami, tym światem.

Zawsze mam wrażenie, że to koniec jakiejś ery.
Seria Obsydian towarzyszy mi od 2015 roku. To w tamtym czasie zakochałam się w twórczości Jennifer L. Armentrout.
Historia miłości Katy i Damona jest dla mnie idealna.
Wiadomo ideałów nie ma, jednak to jak razem pokonywali wszystkie przeciwności, uczyli się ufać sobie nawzajem, chronili. Nie wspomnę ile razy puls przyspieszał mi na widok słów Damiena, ile razy serce bolało mnie jak trafiali na przeszkodę z pierwszego punktu widzenia nie do pokonania.

Po prawie 7 latach nieustannie wracam do tej serii myślami. Czasem lubię usiąść i przeczytać losowe momenty.
Wszyscy ci bohaterowie po części stali się moją rodziną, czymś do czego lubię wracać gdy mam gorszy okres.

Opposition to idealne zwieńczenie serii Lux. Nie było szczęśliwe dla każdego, jednak jakby objąć całość to skończyło się świetnie.

Ale wiecie coś się kończy, coś zaczyna.

Ostatnia część losów Damiena i Katy.

Zawsze mam wrażenie, że to koniec jakiejś ery....

Przeczytana. Po miesiącach poszukiwań znaleziona na Olx za 100 zł. Z seri została mi tylko cześć 1.5 a 0.5 nie mogę nigdzie znaleźć w polskim wydaniu ( wydaje mi się ze wogóle nie została wydana) Powtarzam to od tomu pierwszego ze pokochałam te serie i teraz z trudem mogę powiedzieć ze będę za nią tęsknić. Tylko czemu 8/10 gwizdek ? Cała książka była o wojnie, z jednej strony miałam nadzieje na dalsze rozwiniecie życia Deamona i Kat a z drugiej nie. Jest to jedyna cześć na której wylałam łzy smutku jak i szczęścia. Wydaje mi się ze książka „Magiczny pył” jest jakoś powiązana ale nie z historia naszej dwójki głównych bohaterów. Wracając do książki przeszkadzało mi najbardziej to ze co chwile uprawiali stosunki seksulane ale jakoś to przeżyłam. Mówiąc jeszcze raz będę tęsknić za Serią Lux i napewno sięgnę jeszcze po książki tej autorki.

V tom serii i jest niesamowity normalnie akcja inwazja i miedzy tym wszystkim miłość. Dodatkowo sojusz z wrogiem. Po prostu dzieje się ;) polecam całą serię

Gdy sięgnęłam po ten tom liczyłam, że uda mi się go szybko przeczytać i poznam zakończenie. A mimo to, nie spodziewałam się, że przeczytam całość naraz w ciągu jednego popołudnia (nawet nie całego dnia!!).

Choć fabularnie bardziej podobał mi się t.4, który przedstawiał wiele ciekawych wydarzeń i wątków, wprowadzał nowe problemy i rzucał światło na różne tajemnice, tak tutaj akcja znowu zaczyna się od pierwszych stron.

Luksjanie licznie przybyli na Ziemię i nie zapowiada się, by przyniosło to coś dobrego. Świat pogrążył się w chaosie i wojnie z przeciwnikiem, który zaatakował z zaskoczenia. A bohaterowie muszą zdecydować, po której stronie staną w tej walce. Czy Daemon i Kate mają jeszcze szansę na wspólną przyszłość w tym świecie? Co jeszcze będą musieli przebrnąć, by doprowadzić sprawy do końca?

Początek tego tomu wybił mnie z tropu. Nie wiedziałam prze chwilę o co chodzi, myślałam, że może coś pominęłam. Kilka rzeczy złamało mi serce. Ale koniec końców, naprawdę mnie porwało. Serio, ta historia jest napisana w taki lekki sposób, że nie zauważa się upływu czasu. Akcja jest wartka i jest jej dużo, a nie raz zaskakuje. Do tego język jest lekki, a bohaterowie interesujący. "Opposition" to prawie 400 stron lektury, która w ogóle nie męczy. Co prawda, w moim odczuciu sam finał rozegrał się zbyt szybko i zbyt łatwo, patrząc na wszystkie wydarzenia, które do niego prowadziły, ale cóż ;)

Seria "Lux", chociaż nie wpisze się do grona moich ulubionych, naprawdę ma w sobie to coś, przez co warto ją polecać. To lekka i wciągająca historia, która choć nie jest najambitniejsza, nie wypuszcza ze swoich objęć czytelnika nawet na chwilę. Czwarty tom pozostaje moim ulubionym, a ten zasługuje na 7 gwiazdek z 10 ;) Choć spodziewałam się po nim czegoś więcej, to nie mogę powiedzieć, że nie była to świetna przygoda.

Nie lubię tego uczucia, kiedy taka seria dobiega końca. Bardzo nie lubię rozstawać się z bohaterami. Katy, Deamon, będę za wami tęsknić

Jedna z gorszych części, moim zdaniem. Za dużo się dzieje i jest trochę chaotycznie. A bohaterzy nie mają ani chwili spokoju nawet na żałobe..

Finałowa część serii, więc mogę ją ocenić z perspektywy całości.

Jest to dobre, ale nie porywające czytadło, nie wymagające wiele skupienia. Wiele rzeczy się nie klei, kilka wątków trzyma się tylko na słowo honoru, zakończenie nieco zbyt cukierkowe i słodkie, wszelkie negatywne konsekwencje wydarzeń jakoś nie wybrzmiały.

Więc jeśli jesteście w stanie ignorować wszelkie nieścisłości i podążać ślepo za bohaterami to raczej Wam się spodoba. Spodziewałam się czegoś lepszego, a dostałam średnią młodzieżówkę.

Finałowa część serii, więc mogę ją ocenić z perspektywy całości.

Więc jeśli jesteście w stanie ignorować wszelkie...