Rok ostatni księcia Józefa Poniatowskiego

Napoleon V
2015-01-01
2015-01-01
Poniatowski

Książka pod wieloma względami wyjątkowa.
Jest to zrekonstruowany dokładnie, na podstawie źródeł, ostatni rok życia Józefa ks. Poniatowskiego. W związku z tym, że autorka jest lekarzem, skupia się ona na historii ran jakie w tym okresie na polach bitew zyskał książę. Można powiedzieć, że jest to opis stanów psychofizycznych bohatera tego opracowania. Książka należy do nurtu mikrohistorii, w Polsce jeszcze mało popularnego i znanego. Ciekawa jest również dosyć nowatorska metodologia pracy ze źródłem, którą autorka wyjaśnia we wprowadzeniu.
Dla miłośników postaci ks. Poniatowskiego jest to idealny suplement do tradycyjnych biografii. Naprawdę warto się zapoznać.

Książka pod wieloma względami wyjątkowa.

• Epoka Napoleońska
  • Napoleonica