Blondynka u szamana. Magiczna wyprawa do świata Indian

Okładka książki Blondynka u szamana. Magiczna wyprawa do świata Indian Beata Pawlikowska
Okładka książki Blondynka u szamana. Magiczna wyprawa do świata Indian
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: G+J RBA literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
G+J RBA
2005-01-01
2005-01-01
8389019973

Nie moja bajka. To nie pierwsza przeczytana przeze mnie książka tej autorki. Jednak pierwsza, przy której zmuszałam się do dalszego czytania. Jakieś wizje, opowieści wyssane z palca. Może i tak było, jak opisuje autorka, ale w takim razie nie powinna tego pamiętać.

Przyjemna książka, szybko się czyta i chętnie się po nią wraca.

Przyjemna książka, szybko się czyta i chętnie się po nią wraca.

Wg mnie jedna ze słabszych książek z tej serii, dlatego że nie tyle jest o podróżowaniu, czego oczekiwałam, co o podróży do wnętrza siebie po zażyciu tego i owego u szamana plemiennego, gdzieś pośród amazońskiej dżungli. Z jednej strony fajnie, ale z drugiej strony trochę za dużo było tych oparów, a za mało samego opisu i wyjaśnienia rytuałów z bardziej reporterskiej pozycji. Niemniej polecam książkę. Warto ją przeczytać i świetnie się nadaje do torebki w podróży.

Jedna z pierwszych książek Beaty Pawlikowskiej, jakie przeczytałam. Bardzo spodobał mi się jej sposób opowiadania, szczególnie kiedy przekracza granice światów, dotyka czegoś tajemniczego, nie do końca poddającego się wyjaśnieniom. Nawet, jeśli to trochę koloryzowane, to czyta się znakomicie i zawiera często więcej prawdy, niż skrupulatne, suche fakty. No i wielkie "brawo" dla pani Beaty za odwagę!

Świetna książka.

Świetna książka.

Piękna podróż :)

Piękna podróż :)

Super książka najlepsza w serii Blondynka. Bardzo lubię tą własnie serię. Lekka chwilami zabawna. Super.

Książkę z ciekawością przeczytałam. Świat Indian zupełnie mnie nie pociąga. "Szamańskie" doświadczenia Autorki były dla mnie bardzo ciekawe.

Lekka książka na kilka godzin czytania, więcej nie potrzeba - nie prowokuje do przemyśleń, nie pasjonuje... dla mnie tak trochę nijaka

• Podróżnicze
  • Podróże