Turcja. Półprzewodnik obyczajowy

Okładka książki Turcja. Półprzewodnik obyczajowy Agata Bromberek, Agata Wielgołaska
Okładka książki Turcja. Półprzewodnik obyczajowy
Agata BromberekAgata Wielgołaska Wydawnictwo: Agata&Agata literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Agata&Agata
2015-07-10
2011-01-01
podróże Turcja Turcy obyczaje literatura podróżnicza

Przy okazji wizyty w Stambule, bardzo przyjemna lektura. Lubię czytać o ludziach i ich kulturze, bardziej mnie interesują niż budowle. Pomieszkałbym w Turcji by poobserwować więcej zjawisk opisanych w książce.

Ciekawa i bardzo bogata w informacje pozycja dotycząca głównie kultury i obyczajów tureckich. Jeżeli chcemy wiedzieć, jak podjąć pracę w Turcji, jak się związać z Turkiem, jak zaprzyjaźnić z Turczynką, jak nauczyć języka Tureckiego, jak wygląda sprawa służby wojskowej w Turcji, jak Turcy dbają o higienę i jaki mają stosunek do psów to jest to zdecydowanie pozycja godna polecenia. Na potrzeby ,,zwykłego" wypadu turystycznego trochę zbyt dużo informacji, ale książkę czyta się bardzo dobrze i na pewno nie będzie ona stratą czasu.

Czyta się bardzo dobrze, szybko. Książka napisana jest prostym językiem. W treść wkradło się kilka błędów stylistycznych, ale nie wpływa to na odbiór książki.

Absolutnie najlepsza książka o Turcji jaką czytałam, a wpadło mi w ręce całkiem sporo książek w tej tematyce.

Styl pisania obu autorek jest tak lekki, ale treściwy, że chce się czytać więcej i więcej. Obie z doświadczeniem i dużą dozą dystansu świetnie oddają naturę narodu tureckiego, ich kulturę, zwyczaje czy język. Chcecie się dowiedzieć czego się słucha? Nie znacie najsłynniejszego/-szej transseksualistki w tureckim show biznesie? Wszystkiego dowiecie się właśnie z tej książki.

Mimo tak wielu różnorodnych wątków książka jest genialnie przemyślana i zorganizowana. Zachwycam się wszystkim!

Minus: za krótka!

Dobrze i przystępnie napisana. W prosty i ciekawy sposób opowiada o Turcji, zwyczajach i ludziach tam mieszkających.

Książka ta wyczekała trochę na mojej półce, może z racji tego, że Turcja nigdy specjalnie mnie nie pasjonowała, a pozycja ta trafiła w moje łapki poprzez wymianę książkową. Zaskoczyło mnie jednak to, jak bardzo ta lektura przypadła mi do gustu! Styl pisarski autorek okazał się świetnym zastępnikiem braku początkowej motywacji. Tytuł świetnie ukazuje o czym ta pozycja jest - głównie o obyczajach, ale i nie tylko. Trochę o historii, kulturze, obecnych kontaktach z Polską (głównie turystycznych),zmianach społecznych, własnych doświadczeń autorek i wiele, wiele więcej. Turcja nigdy nie była wysoko na mojej liście krajów do odwiedzenia, jednak po tej lekturze moje zainteresowanie wzrosło (chociaż do pierwszej trójki jeszcze daleko ;),jak i oczywiście głębsze zrozumienie względem kultury tego kraju.

Mój regał z książkami
patsy-books.blogspot.com

takiej książki potrzebowałam; wreszcie nic o zabytkach, a o samej kulturze tureckiej, obyczajach, zachowaniach... moim zdaniem obowiązkowy "leksykon"

autorki świetnie oddały klimat, czytając ma się wrażenie, że przebywa się wśród tych Turków i Turczynek

książka idealnie sprawdzi się dla osób, które jeszcze mało wiedzą na temat Turcji pod względem samej społeczności oraz kultury i nie mieli okazji być w tym pięknym kraju, co możliwe, że pomoże im w "zmniejszeniu szoku kulturowego" po przyjeździe, ale również dla tych, którzy nie raz Turcję odwiedzili, aby myślami znów przenieść się do tych zatłoczonych ulic, pięknych widoków, miejskiego gwaru i kierowców rajdowych!

takie książki są bardzo potrzebne, jedna z lektur obowiązkowych! çok teşekkürler, dziewczyny <3

(nie powiem, że czekam na więcej... :D)

Dwie Agaty, dwa miasta, jedna miłość do Turcji. To nie jest absolutnie przewodnik po Turcji. To jest przewodnik głównie po... Turkach (i Turczynkach oczywiście) ;) Przez pryzmat swojego doświadczenia, po wieloletnim pobycie w tym kraju, od podszewki, z przymrużeniem oka, dziewczyny pokazują, tłumaczą, obalają mity i zarażają miłością do Turcji.

Dla tych, którzy dopiero chcą się czegoś dowiedzieć o tym kraju - pozycja "must read". Dla tych, którzy byli, widzieli lub mieszkają na stałe... pozycja "must read", bo to po prostu fajna książka jest :)

Polecam :)

Dla tych, którzy dopiero...

Choć przed wyjazdem do Turcji nie udało mi się zdobyć książki dziewczyn, to po powrocie stała się dla mnie dopełnieniem, taką przysłowiową wisienką na torcie. Uwielbiam obie dziewczyny, jestem fanką ich blogów i nałogowym podglądaczem wszelakich postów czy zdjęć. Bo to właśnie ich wskazówki okazały się dla mnie niezbędne podczas pierwszej wyprawy do Turcji.

Półprzewodnik dziewczyn jest idealnym poradnikiem dla początkujących podróżników, bowiem można odkryć w nim naprawdę wiele przydatnych informacji, a także dla tych którzy pasjonują się tym pięknym krajem. Jest w nim wszystko, co powinno aby poczuć magię Turcji, jej kolorowe oblicze, poznać historię najważniejszych ośrodków, kulturę, obyczaje, a co najważniejsze - życie codzienne mieszkańców danych rejonów. Obie dziewczyny zabierają nas w różne części kraju, przedstawiając autentyczne fakty spisane z osobistych doświadczeń podczas życia na obczyźnie. Książka jest bardzo ciekawa, napisana bardzo prostym, aczkolwiek interesującym językiem. I choć nie zwiedziłam tyle co autorki, nie miałam okazji dłużej pobyć na obczyźnie i skosztować wszystkich tureckich pyszności to dzięki Agatom mogłam wrócić tam chociaż wspomnieniami.

Dla mnie książka bomba. Numer jeden jeśli chodzi o nietypowy półprzewodnik turecki.

Półprzewodnik...

Moje zainteresowanie Turcją, jej historią, kulturą rośnie z dnia na dzień. Dlatego cieszę się, że zdecydowałam się na zakup półprzewodnika po Turcji.
Książkę napisały dwie Polki, które już dłuższy czas mieszkają tam a przez co możemy poznać zwyczaje, zachowania Turków od przysłowiowej podszewki. Mnie książka bardzo zainteresowała i polecam ją nie tylko tym którzy jak ja zakochali się w tym państwie ale też tym których choć trochę interesuje poznawanie nowych kultur i łamanie stereotypów.

• Turcja
  • Podróżnicze