Polski ruch oporu 1939 - 1947

Jan Szkudliński
Rebis
historia
Jan Szkudliński

Autor dość ogólnikowo, ale w przystępny sposób przedstawia wiele tematów dotyczących wywiadu AK, Armii Ludowej czy podziemia żydowskiego i prześladowań ze strony Sowietów. Praca podzielona jest na trzy części: tło wydarzeń, kronika kampanii i pokłosie. Choć ten podział jest logiczny, to zawartość tych części jest dość chaotycznie przedstawiana bez wyraźnego...

Książka nie należy do najłatwiejszych, ale to przecież książka o tematyce historycznej. Zawiera dużo informacji, ale pomimo, że również język, jakim jest napisana, do najlżejszych nie należy, czyta się ją bardzo dobrze. Dla miłośników historii współczesnej, zwłaszcza II wojny światowej będzie to pozycja obowiązkowa.

• Historia
  • Historyczne