Banzai. Japonia dla dociekliwych

Okładka książki Banzai. Japonia dla dociekliwych Zofia Fabjanowska-Micyk, Joanna Grochocka
Okładka książki Banzai. Japonia dla dociekliwych
Zofia Fabjanowska-MicykJoanna Grochocka Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: Świat dla Dociekliwych literatura dziecięca
literatura dziecięca
Świat dla Dociekliwych
Dwie Siostry
2015-09-01
2015-09-01
Joanna Grochocka Japonia

Okładka książki Cudowne lata. Opowieści o miejscach i czasach, w których dorastaliśmy. Artur Andrus, Zofia Fabjanowska-Micyk, Krzysztof Globisz, Andrzej Grabowski, Hanna Halek, Sławomir Shuty, Stanisław Sojka, Muniek Staszczyk, Joanna Szczepkowska
Cudowne lata. ... Artur Andrus, Zofia...

Okładka książki Animalium. Muzeum Zwierząt Jenny Broom, Katie Scott
Animalium. Muz... Jenny Broom, Katie ...
Okładka książki Lekkie życie Barnabyego Brocketa John Boyne, Oliver Jeffers
Lekkie życie B... John Boyne, Oliver ...
Okładka książki Święta dzieci z dachów Lina Bodén, Mårten Sandén
Święta dzieci ... Lina Bodén, Mårten ...

Skarbnica ciekawostek o Japonii ❤️

Choć skierowana do młodszych czytelników 8+, starsi z pewnością też coś znajdą dla siebie.

BANZAI. Japonia dla dociekliwych porusza różnorodną tematykę: geografię, historię i szeroko rozumianą kulturę. Zwyczaje i obyczaje, język i pismo, kulinaria, ceremonia parzenia herbaty, origami, bonsai, sztuki walki, wyspa jelonków i królików i wiele innych, a wszystko to napisane przystępnym stylem i bogato zilustrowane.

Publikacja zawiera również słowniczek japońsko-polski z zapisem wymowy oraz przepisy kulinarne.

I jak każda publikacja Dwóch Sióstr, dopracowana edytorsko w każdym szczególe 😍!

Skarbnica ciekawostek o Japonii ❤️

Jak fisze po nippońsku?

Jak fisze po nippońsku?

Zdecydowanie warto. Zbiór ciekawostek i ślicznych ilustracji. Duże dzieci też będą zadowolone :)

Nic nowego się z tej książki nie dowiedziałem, ale to i tak była przyjemna lektura ;) Bardzo ładnie, nieco wręcz infantylnie lecz nie jest to wada, wydana książka.

Bardzo sympatyczna i wartościowa książka dla dzieci i młodszej młodzieży o Japonii. Zawiera najważniejsze informacje, ale podane lekko i w łatwo przyswajalnej formie. Dużym plusem jest świetna oprawa graficzna, gruby papier i estetyczna oprawa. To naprawdę bardzo przyzwoita pozycja niekoniecznie tylko dla młodszych czytelników. Dzięki edycji trafi też do starszych odbiorców. Po prostu kawał dobrej książki.

Jak dotąd najlepsza z tej serii. Nie zawiodłam się, ani grafiką , ani treścią. Masa ciekawostek - napisana fajnym prostym językiem. Cudowny kraj, cudowna tradycja, moje marzenie . Polecam nie tylko najmłodszym , ale też takim starszym dzieciom jak ja, dla których geografia była tylko "przedmiotem do odhaczenia dotychczas"

Bardzo fajna pozycja, zbierająca podstawową wiedzę o Japonii "w pigułce", nie tylko dla dzieci. Zawiera trochę oczywistości, trochę niespodzianek, wyjaśnia pewne stereotypy i rozwiewa wątpliwości. Może stanowić świetną wstępną przygodę dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się czegoś o Japonii, a potem na przykład wybrać konkretny temat, który chciałby zgłębić bardziej. Fajnie skondensowana, przejrzysta porcja wiedzy z ciekawymi ilustracjami. Polecam.

Tytuł, to okrzyk dosłownie oznaczający „Dziesięć tysięcy lat!”, a używany jest przez Japończyków, gdy jest co świętować i odpowiada naszemu „Hura!” lub „Niech żyje!”. Na okładce zaś widnieją papierowe karpie (symbol siły i męstwa),które wywieszane są 5 maja z okazji święta chłopców, czyli Tango no Sekku. I tak mogłabym jeszcze długo wypisywać różne ciekawostki, lecz po co? Czyż nie lepiej po prostu sięgnąć po tę książkę i samemu wzbogacić swoją wiedzę. Zapewniam was, że autorka się postarała. Znalazła różnorodne informacje. Możecie nawet ugotować kilka prostych dań z kuchni japońskiej. Dowiecie się sporo o geografii, historii, kulturze. Szczerze zachęcam do lektury. Nie tylko tej książki, lecz każdej z serii dla dociekliwych.

Na półkach: , , , , , , , , ,

"Banzai. Japonia dla dociekliwych" to skarbnica wiedzy o tym wyjątkowym azjatyckim państwie, która jest przeznaczona nie tylko dla najmłodszych. Wydaje mi się, że nawet dorosły czytelnik, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z Japonią, dowie się z tej książki wielu ciekawych rzeczy.

Zofia Fabjanowska-Micyk zgromadziła ciekawostki o których istnieniu nie miałam wcześniej pojęcia, choć sporo artykułów i książek o Japonii mam już za sobą. Cieszę się, że moja wiedza ciągle się poszerza nawet za sprawą tego typu tytułów. Ilustracje są urocze i dopełniają treść w interesujący i angażujący sposób.

Na pewno będę wracać do tej pozycji.

Pięknie zilustrowana , zawierające podstawowe informacje o Japonii - myślę, że każdy kto jest zainteresowany podróżą do Japonii będzie zadowolony!

• Japonia
  • Dla dzieci