Reaper of Souls

Okładka książki Reaper of Souls Dan Abnett, Mike Lee
Okładka książki Reaper of Souls
Dan AbnettMike Lee Wydawnictwo: Black Library, Games Workshop Cykl: Kroniki Malusa Mroczne Ostrze (tom 3) Seria: Warhammer fantasy, science fiction
Kroniki Malusa Mroczne Ostrze (tom 3)
Warhammer
Reaper of Souls
Black Library, Games Workshop
2010-12-01
2010-12-01
Warhammer dark fantasy

Okładka książki Bezprawie: Wojna o bydło, Z prochu w proch Dan Abnett, Phil Winslade
Bezprawie: Woj... Dan Abnett, Phil Wi...
Okładka książki Spaczony Miecz Dan Abnett, Mike Lee
Spaczony Miecz Dan Abnett, Mike Le...

Okładka książki Warpsword Dan Abnett, Mike Lee
Warpsword Dan Abnett, Mike Le...
Okładka książki Lord of Ruin Dan Abnett, Mike Lee
Lord of Ruin Dan Abnett, Mike Le...

Malus w końcu zdobywa drugi z pięciu artefaktów pry okazji pozbywając się swojego brata który był następcą ich ojca. Jednak czasu ma coraz mniej a przeciwników coraz więcej, następny artefakt znajduje się w mieście umarłych.
Trzeci tom jest naprawdę dynamiczny i wciągający, akcja i sojusze zmieniają się ze strony na stronę a nasz bohater jak zwykle może liczyć tylko na siebie bo reszta chce go wykorzystać do swoich celów.
Jestem naprawdę ciekaw jak ro się rozwinie.

Książke jest mi ciężko ocenić w pełni obiektywnie. Z jednej strony jestem fanem Malusa i jego perypetii, z drugiej wiem że Książka ma tez gorsze momenty. Po 150 stronach moja glowa się poddała, walki były męczące a fabuła rozkręcała się tak jakby autor pisal to z przymusy. Potem jednak zmusiłem się do zabrania za dalszą część książki I O BOŻE ILE POTEM SIĘ DZIEJE akcja staje się zaskakująca, posoka leje się grubymi strugami a Malus jest w pełnej formie spełniania swoich ambicji w walce ze swoją familią. Może przez moje uwielbienie do uniwersum, może przez fakt sympatii do Druchii i Malusa i mimo faktu, że książka jest początkowo nużącą NADAL uważam ją za przyzwoitą kontynuację, którą warto przeczytać.

Po przeczytaniu poprzednich części mocno się zawiodłem. Z przygody "drogi", którą pochłaniało się jednym tchem zrobiło się pomieszanie z poplątaniem, które z mojego punktu widzenia wlecze się jak flaki z olejem. - Malus spiskuje przeciwko wszystkim wokoło jak i wszyscy dookoła spiskują przeciwko niemu i sobie nawzajem. Wszelkiej maści spisków i intryg jest tak wiele że w pewnym momencie pogubiłem się i nie wiedziałem kto z kim, przeciwko komu, dlaczego i w ogóle po co.

Niestety po przeczytaniu Reaper of Souls trochę się boje sięgać po kolejne dwie części serii.

Trzeci tom dedykowanej zatwardziałym miłośnikom Warhammera serii jest niestety nieco słabszy od poprzednich. Nie jest to już prosta, bezpretensjonalna powieść drogi, okraszona malowniczymi i pomysłowymi scenami walki, pościgami i pułapkami. Fabuła rozwija się w dość chaotyczny sposób, pojedynki są dość monotonne a całość nie pozostaje w pamięci na zbyt długo. Mam nadzieję, że kolejne tomy przyniosą powrót do poprzednich dużo wyższych standardów.

Pełna recenzja na moim blogu:

• Warhammer
  • Kroniki Malusa Mroczne Ostrze