Kopciuszek

Okładka książki Kopciuszek Walt Disney, Jacek Kaczmarski
Okładka książki Kopciuszek
Walt DisneyJacek Kaczmarski Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Seria bajeczna literatura dziecięca
literatura dziecięca
Seria bajeczna
Egmont Polska
1996-01-01
1996-01-01
kopciuszek czary wróżka książę macocha

Książka na podstawie filmu o Kopciuszku, więc żadnych niespodzianek nie ma. Historia również dobrze znana, a szczęśliwe zakończenie już jest wiadome od pierwszej strony. W moim wydaniu są również kadry z filmu, co dodaje uroku podczas czytania :)

Do książek Disneya (i filmów) zawsze miałam słabość. Piękne grafiki przykuwały moją uwagę. I tak chcąc trochę powrócić do swoich dziecięcych czasów, postanowiłam wypożyczyć Kopciuszka.

Nadia nie była chętna na czytanie bajki. Pooglądała obrazki i odłożyła książkę. Ja postanowiłam przeczytać ją sama i zobaczyć jak teraz ją odbieram.

No i tak jak myślałam mój odbiór nie należy do najlepszych. Od pierwszych linijek czuć, że książka przedstawia kobiety, jako takie głupiutkie stworzonka, dla których jedyną wartością powinien być wygląd. Oczywiście, to przedstawienie ma swoje uzasadnienie w roku, w jakim powstała historia. Cieszę się, że teraz większość książek stawia kobiety w lepszym świetle.

O jeden punkt ocenę podwyższam za grafikę. Sentyment wciąż pozostał.

No i tak jak myślałam mój odbiór nie...

Czytałam mnóstwo książek Walta Disneya na podstawie filmów i żadna mi się nie podobała. Tu muszę przyznać, że książka nie byle jaka. Piękna opowieść, inna niż oryginał, inna niż te wszystkie przeróbki,- jedyny kopciuszek w swoim rodzaju. Gratulacje!

Książeczka na podstawie filmu, który oparty jest na baśniach i podaniach z kolei, więc zaskoczenia fabularnego nie ma. Paradoksalnie jest to jednak zaleta tej powiastki- ma w sobie wiele uroku i prostoty, zachowuje konwencję pouczającej bajki z odrobiną magii. Przyjemna pozycja dla starszych, a małe dziewczynki na pewno się w niej zadurzą. Nic tylko pochłaniać:)

Słodka bajeczka o miłości, magii i czynieniu dobra. Bardzo dobra książka na relaks i odpoczynek od szarej rzeczywistości :)

Niby ten sam Kopciuszek, co każdy inny, ale jednak było w nim coś innego niż zwykle oglądałam. Bardzo mi się ta książka podobała oprócz paru myśli dobrej wróżki, które moim zdaniem nie musiały się pojawić.

Niby zwykła historia Kopciuszka, ale miło wrócić do jednej z lepszych bajek dzieciństwa:)

Krótka bajeczka o Kopciuszku na podstawie filmu Disneya. Dla maluchów super!!!

Krótka bajeczka o Kopciuszku na podstawie filmu Disneya. Dla maluchów super!!!

Ciekawa historia księżniczki warte do przeczytania.

Ciekawa historia księżniczki warte do przeczytania.

Super :-).

Super :-).