Granice szaleństwa

Okładka książki Granice szaleństwa Alex Kava
Okładka książki Granice szaleństwa
Alex Kava Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Maggie O'Dell (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Maggie O'Dell (tom 4)
Kava FBI O'Dell

Alex Kava
Przedsmak zła (tom 0,5)
Dotyk zła – (tom 1)
W ułamku sekundy – (tom 2)
Łowca dusz – (tom 3)
Granice szaleństwa – (tom 4)
Zło konieczne – (tom 5)
Zabójczy wirus – (tom 6)
Czarny piątek – (tom 7)
Kolekcjoner – (tom 8)
Śmiertelne napięcie – (tom 9)
Płomienie śmierci – (tom 10)
Ostateczny cel – (tom 11)
Przeczytałam całość od początku do końca.
Bardzo dobra seria, choć najlepsze tomy pierwsze/początkowe i ostatnie. Bardzo dobra otoczka obyczajowa, świetnie oddane emocje. Co do zagadek kryminalnych, każda powieść to osobne śledztwo. Jednak najlepsze są te kryminalne. A niektóre tomy dotyczą spisku itp.
Bardzo niefajnie kończy się ostatni tom, ale już w opisie widzę, ze jest kolejny cykl z Ryderem i tam też występuje Maggie - tamten cykl stanowi kontynuację.
Trochę też mnie irytowała główna bohaterka, która jest taką świetną śledczą, a robi wszystko, co może, żeby zepsuć swoje życie osobiste. Ale jak rozumiem, miało to dodatkowo zachęcić czytelników.
Podobała mi się cała seria, polecam!

Alex Kava
Przedsmak zła (tom 0,5)
Dotyk zła – (tom 1)
W ułamku sekundy – (tom 2)
Łowca dusz – (tom 3)
Granice szaleństwa – (tom 4)
Zło konieczne – (tom 5)
Zabójczy wirus – (tom 6)
Czarny piątek – (tom 7)
Kolekcjoner – (tom 8)
Śmiertelne napięcie – (tom 9)
Płomienie śmierci – (tom 10)
Ostateczny cel – (tom 11)
Przeczytałam całość od początku do końca.
Bardzo dobra seria,...

Choć tempo akcji jest tu dobre, a motywacja zabójcy nietypowa, to brakujący element książki może Was rozczarować...
Agentka Maggie O’Dell zostaje poproszona przez przyjaciółkę, psycholog Gwen Patterson, by pomóc w poszukiwaniach zaginionej pacjentki Joan. W tym momencie dla Maggie leniwy urlop zmienia się w rygorystyczną pracę, zwłaszcza, że zniknięcie Joan splata się z serią makabrycznych odkryć w kamieniołomie.
Morderca wybiera swoje ofiary według zatrważającego schematu, a Maggie musi zmierzyć się z kolejnym seryjnym mordercą.
Autorka zapewnia szybkie tempo czytania i wartką akcję, która płynnie przenosi z jednego rozdziału w drugi. Jednocześnie tworząc kryminał, który budzi mieszane uczucia ponieważ kilka stron intensywnego kryminału przerywanych jest monotonią, co wpływa na odbiór czytelnika aż do ostatniej strony :( Dodatkowo, rozwój postaci Maggie pozostaje niedostatecznie eksplorowany, pozostając w stagnacji i tracąc wiele charakteru w konfrontacji z mordercą. Podsumowując, dla fanów serii być może warto sięgnąć po tę książkę, lecz jako samodzielne dzieło może nie dostarczyć oczekiwanej satysfakcji czytelniczej.

Dobry thriller, jednak dość schematyczny. Książki z cyklu O`Dell są zbyt podobne do siebie i zawsze w końcówce Maggie traci swój profesjonalizm i zimną krew. Ale napisana prosto i szybko się czyta.

Czytałam już znaczniej lepsze książki z tego cyklu.
Na duży plus, książkę czyta się bardzo szybko. Akcja jest wartka i łatwo przechodzi z jednego rozdziału w drugi.
Sam schemat jednak niestyty dość oklepany.
Kiedy w Connecticut zostają znalezione zwłoki kobiety, Maggie nie jedzie na miejsce.
Mamy też wątek rodzinny. W Connecticut studiuje przyrodni brat Maggie.

Czytałam już znaczniej lepsze książki z tego cyklu.
Sam schemat jednak niestyty dość oklepany.
W tym tomie nasza agentka ma udać się na zasłużony wypoczynek. Przed urlopem odbiera telefon od Gwen, która jest zaniepokojona losem jednej ze swoich pacjentek....

Maggie O'Dell znowu w akcji, kiedy zaginęła pacjentka znajomej psycholog a w opuszczonym kanionie zostają znalezione beczki z ciałami, agentka specjalna zdaje sobie sprawę że odnalezienie zaginionej kobiety idealnie pasującej do reszty ofiar z każdą chwilą nieuchronnie maleje. Alex Kava po raz kolejny stworzyła kryminał po którym mam mieszane odczucia ,,Granice szaleństwa" to jedno z tych dzieł w których dużo się działo ale jednocześnie nie działo się nic ciekawego, od kilkadziesiąt stron nudy potem kolejne kilka stron mocnego kryminału i znowu nuda i dobry kryminał i tak do samego końca. Alex Kava jest dobrą pisarką ale czasami ma takie niewypały jak ta właśnie powieść, niby dobry kryminał ale zdecydowanie można go było o wiele bardziej dopracować.

Ta część to był prawdziwy rollercoaster emocji, bo z początku mnie niezbyt zaintrygowała ta historia, później się bardziej wciągnęłam, potem znowu nie było nic ciekawego, a ostatnie 60 stron było nieziemskie. Nie mogłam się totalnie oderwać, mimo tego, że w sumie od początku wiadomo było kto za tym wszystkim stoi.

Dla mnie, jak na razie najsłabsza część z serii o agentce Maggie O'Dell. Faktycznie można byłoby zrezygnować z niektórych rozdziałowi lub stron. Opis przypadku mimo wszystko bardzo ciekawy. Wzbudza w człowieku ciekawe emocje.
Myślę, że warto odhaczyć tę pozycję.

Myślę, że warto odhaczyć tę pozycję.

Fajna, bo pojawia się postać dr Adama, więc zdecydowanie na plus!

Fajna, bo pojawia się postać dr Adama, więc zdecydowanie na plus!

Świetny, niepokojący i wywołujący ciarki na plecach kryminał. Polecam

Świetny, niepokojący i wywołujący ciarki na plecach kryminał. Polecam

Szczęście, że nie ma tylu seryjnych, co w powieściach kryminalnych. Wyobraźnia pisarzy nie zna granic...

• Alex Kava
  • Kryminały