Seks party

kiepskie bo polskie

kiepskie bo polskie

SEKS ST... SORRY

(...)
Pisarz bez gry wstępnej wdziera się w nas, próbuje atakować zmysły, jednak okazuje się, że nie potrafi nawet nas podniecić. A przecież pisze w sposób nienajgorszy, lekko, treść pochłania się szybko, jednak ze znużeniem. Nie wychodzi erotyka, nie wychodzi porno. Opis jest kliniczny, wulgarny, odarty z liryczności studzi, zamiast rozpalać. „Seks Party” szybko zaczyna opowiadać zupełnie inną historię, niż jej treść – historię zbyt wielu filmów dla dorosłych obejrzanych przez Herza. Kolejne kopulacje aranżowane jakby za sprawą Deus Ex Machiny nawet nie usiłują być prawdopodobne, a ich realizm przypomina ten, jakim cechują się orgazmy aktorek w niemieckich filmach porno. I tu Herzowi trzeba oddać jedno, jego nom de plume(bo tym właśnie muszą być podane na okładce dane) doskonale obrazuje to, co czeka na czytelnika w środku.

Całość mojej recenzji na portalu Sztukater: https://sztukater.pl/ksiazki/item/20738-seksparty.html

SEKS ST... SORRY

(...)

Miłość ma tak wiele pięknych odcieni. Niestety nie tylko ona buduje związek, potrzebna jest również namiętność i stale odkrywane oraz pielęgnowane uczucia. Do związku Julii i Borysa wkradła się niestety rutyna, monotonia, która zaczęła niszczyć ich szczęście. Dla Borysa nuda była nie do zniesienia, dlatego rezygnując z normalności, postanawia spełniać swoje najbardziej skrywane, wyuzdane pragnienia. Do swoich planów przekonuje żonę, która na początku podchodzi do nich ze strachem, rezerwą, jednak później, w imię miłości, postanawia porzucić swoją niewinność i spełnić oczekiwania męża. Wkrótce to, co niemoralne, zaczyna przynosić zyski i staje się małżeńską spółką. Niestety, w takim partnerskim związku nie zawsze jest miejsce na miłość. Czy bohaterowie w porę się ockną?

Sięgając po książkę, spodziewałam się komedii, otrzymała literaturę erotyczną. To było pierwsze potknięcie, później było już tylko gorzej. Portal dla swingersów, specjalne kluby dla grupowego seksu czy niemoralne propozycje przerosły mój gust czytelniczy. O ile subtelną, dobrze napisaną erotykę da się znieść, o tyle niechlujność, bezpośredniość i nieprzyzwoitość pomieszaną z wulgarnością już nie.

Autor w sposób nieprzyjemny opowiada historię, która jak gdyby pominąć język, mogłaby okazać się ciekawa. Oczywiście jeśli ktoś chce, to między kartkami odnajdzie coś więcej niż tylko bezwstydny seks. Można pokusić się o stwierdzenie, że książka opowiada o problemach małżeńskich, które pojawiają się wraz z nadejściem mizerności i banalności życia. Jak powszechnie wiadomo, partnera należy na nowo odkrywać, na nowo czerpać przyjemność z jego codziennego widoku, ponieważ mogą zacząć pojawiać się wątpliwości związane z brakiem uczuć czy po prostu nudą. Borysowi brakuje tego świeżego powiewu, więc postanawia odnaleźć sposób, aby go nieco wprowadzić. Skrzętnie skrywane fantazje zaczynają wychodzić na powierzchnie, aż w końcu główny bohater przestaje dostrzegać granicę pomiędzy miłością, a czerpaniem zysków z gry erotycznej. Zamiast nadać trochę smaczku swojemu związkowi, doprowadza go do ruiny.

To, czego zabrakło mi najbardziej, to na pewno realność i uczucia. Bohaterowie okazali się nijacy, pozbawieni zaplecza moralnego. Przez większość czasu czułam zażenowanie zarówno poziomem, jaki publikacja reprezentowała jak i samym zachowaniem charakterów. Czytelnik, który nie będzie uważnie śledził treści, nie znajdzie tutaj nic więcej poza ordynarnym, nieprzyzwoitym seksem.

Recenzja znajduje się również na www.zksiazkadolozka.blogspot.com

• Polskie
  • X2017
  • Mam ebook
  • 666
  • Biblioteka!
  • E-Book
  • Posiadam :)

Dodaj cytat z książki Seks party