The Red Mohawk

Okładka książki The Red Mohawk autor nieznany
Okładka książki The Red Mohawk
autor nieznany Wydawnictwo: fantasy, science fiction
The Red Mohawk
2015-05-08
2015-05-08

Anonim nie spoczywa na laurach. Autor dopiero co zakończył światną kwadrologię o przygodach Burbon Kida a już otrzymujemy kolejną książkę. O czym jest? Tytułowy Czerwony Czub to seryjny morderca, który niby przypadkiem wpada do miasteczka B- movie Hell i wyrzyna mieszkańców na prawo i lewo. Brzmi jak kolejny oklepany slasher prawda? Wrong! Przypomnij sobie kto jest autorem ;) Anonim po raz kolejny jest w świetnej formie. Książka jest napisana trochę inaczej niż jego poprzednie dzieła ale dalej nie można mieć wątpliwości kto jest autorem. Mamy całą gamę barwnych postaci: jest kolejny świetny zabijaka, są agenci FBI, prostytutki, Alfons, który właściwie rządzi miastem, pacjent psychiartyka o dość rozpoznawalnym imieniu i nazwisku, są typowe redneck'i i małomiasteczkowi gliniarze i wiele innych. Po raz kolejny mamy dużo akcji, mnóstwo nawiązań do popkultury, gore i świetnych, nieprzewidywalnych zwrotów akcji (głównie z ich powodu mimo, że w książce nie ma tak dużo humoru jak w poprzednich pozycjach Anonima, kilkakrotnie łapałem się na usmiechaniu się do książki). Po prostu bomba. Sam pomysł na fabułę jest tutaj świetny - oczywiście nie zdradzę. Powiem tylko, że nie jest tak prosto i oczywiście jak myślisz czytając opis książki ;) Na poparcie moich słów napiszę, że już zakupiono prawa do ekranizacji. Nad filmem będą czuwali m.in producenci Wilka z Wallstreet więc nie byle kto. Mimo małej ilości powieści na koncie, Anonim w dalszym ciągu pozostaje moim ulubionym pisarzem. Jego książki trafiają w mój gust jak mało które. Również Red Mohawk. Polecam wszystkim! 9/10

Zapowiada się nowa seria po przygodach Burbon Kida.
I dobrze :)
Ta książka jest nieco inna niż poprzednie, chyba trochę mniej zabawna a bardziej krwawa. Nie przeszkadza mi to.
Na pewno sięgnę po kolejne tomy jeśli się pojawią.

Zapowiada się nowa seria po przygodach Burbon Kida.
I dobrze :)
Na pewno sięgnę po kolejne tomy jeśli się pojawią.

Książka o przygodach Czerwonego Czuba, który jednak nie ma już tej samej charyzmy co Bourbon Kid. Mimo wszystko dobrze bawiłem się przy lekturze.

• Przeczytane 2015 (przeczytam 52 książki w 2015)
  • 2015
  • Posiadam :)