Straż! Straż!

Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Świat Dysku (tom 8) fantastyka, fantasy, science fiction
Guards! Guards!
fantastyka, fantasy, science fiction
Piotr W. Cholewa
świat dysku straż humor fantastyka smoki

Listy Marchewy do rodziców wymiatają :D

Wszyscy zachwalali, a ja i tak wolę cykl o wiedźmach

Marchewa rzucający przepisami. Zabawne.

Świetna część z wciągającą fabułą i przednim humorem, w której Ankh-Morpork zyskuje prawdziwą straż nocną i Sama Vimesa w finalnym kształcie. Zacząłem czytać dla porównania z nader wątpliwą ekranizacją wyprodukowaną przez BBC America, a nie wiem, czy nie przekształci się w niezależny projekt <<"Świat Dysku" po kolei>>.

Moja pierwsza książka tego pisarza - i wielkie osobiste odkrycie. Głupio się przyznać, że dotychczas nie poznałem twórczości Pratchetta. Głupio się przyznać, że sztywno trzymałem się przez większość życia jakiegoś własnego kanonu literatury - nie dając sobie okazji na poznanie czegoś innego, co może okazać się ciekawe, fajne, relaksujące. Cóż, lepiej późno, niż wcale. Nie...

Straż! Straż! to moje pierwsze spotkanie z Terrym Pratchettem i podobno jedna z najlepszych książek do rozpoczęcia znajomości z jego twórczością. I rzeczywiście, do ponad połowy swojej objętości robiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Znajdziemy tutaj mnóstwo humoru, często służącego do krytyki ludzkich zwyczajów i zachowań. Lubię inteligentną satyrę, a tutaj właśnie...

Jedna z moich ulubionych z serii

Jedna z lepszych książek z cyklu Świata Dysku.
Bardzo polubiłam Strażników, Bibliotekarza, Patrycjusza oraz lady Sybil.
Prachett miał niesamowitą wyobraźnię, inteligencję oraz zmysł obserwacji zachowań ludzkich.
To książkę powinny czytać dzieci w szkole jako lekturę.

Terry Pratchett na śniadanie, obiad i kolację. Prawidłowy zestaw!!! Szczegolnie Straż! Straż! Straż!

Moja najukochańsza książka Pratchetta, do której wracam co kilka lat. Konflikt dobra ze złem jeszcze nie jest aż tak "głęboki" i wysublimowany jak w kolejnych częściach. Polecam każdemu na pierwszą randkę ze Światem Dysku.

8 811
    2 036