Straż! Straż!

Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Świat Dysku (tom 8) fantastyka, fantasy, science fiction
Guards! Guards!
Świat Dysku (tom 8)
fantastyka, fantasy, science fiction
Piotr W. Cholewa
świat dysku straż humor fantastyka smoki

Terry Pratchett na śniadanie, obiad i kolację. Prawidłowy zestaw!!! Szczegolnie Straż! Straż! Straż!

Moja najukochańsza książka Pratchetta, do której wracam co kilka lat. Konflikt dobra ze złem jeszcze nie jest aż tak "głęboki" i wysublimowany jak w kolejnych częściach. Polecam każdemu na pierwszą randkę ze Światem Dysku.

Na półkach: , , , ,

Pierwsza książka z cyklu Świat Dysku ze Strażą Miejską w roli głównej.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Zdecydowanie lepsza od poprzednio przeczytanej „Piramidy”. Jedna z najlepszych w cyklu. Co się uśmiałem to moje.
„Marchewa mieszkał w burdelu, właścicielka co chwila pytała, czy na pewno nie ma na nic ochoty, ale niestety nie mieli jabłek”.
Plusy:
- jak zawsze wracam...

Świetnie się czyta Pratchetta po raz drugi. Wie się już kto jest kto i można się skupić na perypetiach ulubionych postaci. Straż, straż czyta się bardzo lekko i cały czas wybucha się śmiechem, ale to już w zasdzie przy każdej części.

Na półkach: , , , ,

Chyba najlepsza pozycja ze świata Dysku. Zmieszajmy ze sobą niesamowitą Straż, królów i niemagiczne miecze, dołóżmy smoki i dzielnicę Mroki – i mamy przed sobą fantastyczną fabułę, iskrzący humor i nieprzespaną noc.

Trochę przynudza Ale ogólnie Książka super

Czytam "świat dysku" chronologicznie i jak narazie, to moja ulubiona część. Świetne postacie, trochę sztampowa fabuła i Prachettowy humor działają świetnie. Polecam każdemu.

Świat Dysku zdążył się rozpędzić, więc Pratchett wprowadził absolutnie najdoskonalszy cykl w tym świecie. Zaczyna się opowieść o Straży, o Samuelu Vimesie i jego cynizmie, współpracownikach, o Marchewie, Nobbym...

Ta książka nie mogła się udać. Poziomy parodii przeskakują rekina, smoki i wszelkie możliwe bohaterstwo (doskonała scena Vimesa przeganiającego żądnych krwi...

Odkrywanie „Świata Dysku “ rozpoczęłam od tej właśnie książki. Uwielbiam poczucie humoru Terryego Pratchetta.

Świetna książka, "szansa jeden na milion" sprawdzająca się 9/10 to jeden z moich ulubionych elementów świata Pratchetta.

8 701
    2 016