365 bajek na dobranoc. Księżyc opowiada... historyjki na dobry sen

Okładka książki 365 bajek na dobranoc. Księżyc opowiada... historyjki na dobry sen praca zbiorowa
praca zbiorowa Wydawnictwo: Papilon bajki
bajki
Papilon
2008-11-07
2008-11-07

Przepiękne bajki w przepięknym wydaniu.
Bajki krótkie w sam raz dla najmłodszych. Jedna bajka to jedna strona i każda ubarwiona ślicznym obrazkiem. Wszystkie bajki niosą ze sobą ciepło. Delikatne, miłe, przyjemne i co najważniejsze dziecko bardzo zainteresowane.

Przepiękne bajki w przepięknym wydaniu.

Uwielbiam! Nie mam dzieci, ale kiedyś sprawiłam tą książkę siostrze. Jednak tak mi się spodobało jej wykonanie, że aż sama postanowiłam ją sobie sprawić (czasami opiekowałam się dziećmi).
Książka składa się z pięknych, krótkich bajek z morałem, idealne na bajeczkę na dobranoc. Przeczytanie zajmuje niewiele czasu, gdzie małe dzieci maja przecież problem ze skupieniem się na dłużej.
Jeżeli dziecko zostanie zaciekawione sama bajeczką, można nawet poprowadzić przez chwilkę rozmowę z dzieckiem by podkreślić występujący w niej morał.
Posiadam tez zestaw innych bajek, które są już dla dzieci u których widać, że są w stanie skupić się na jednej historii dłużej, ale o tamtych książkach innym razem. Tą naprawdę polecam, posiada ona piękne ilustrację.
Pamiętać trzeba, że przecież nie zawsze chodzi o to by dziecko zasnęło przy bajce, ale by nauczyło zapamiętywać i kojarzyć fakty (o bajeczce można przecież jeszcze porozmawiać by dowiedzieć się co dziecko zapamiętało i wywnioskowało),a co najważniejsze, by bajeczka pobudziła im fantazję :)

Wpisuje tylko rok przeczytania, ponieważ do tej książki wraca się co jakiś czas.

365 pięknych, ciepłych historyjek do czytania przed snem każdego dnia

Jak wskazuje tytuł książki - wszystkich bajek jest aż 365 czyli tyle samo, ile dni w roku. Taki całoroczny spis bajek, to nie tylko wspaniały prezent dla dziecka, to także motywacja do wspólnego czytania - co wieczór kolejna nowa historia.

Wszystkie bajki ą ponumerowane, a na jednej stronie znajduje się dokładnie jedna opowieść. Znajdziecie tu bajki o zaspanym budziku Liliany Fabisińskiej, o Kajtku Justyny Święcickiej, o czekoladowym kremie Olgi Baszczak, o pracowitym słoniku Agnieszki Usakiewicz, o uprzejmym niedźwiadku Marcina Przewoźniaka, o zazdrosnym krasnoludku Ireny Landau i wiele, wiele innych cudownych opowieści znanych polskich autorów.

Książka "365 bajek na dobranoc. Księżyc opowiada..." to jedna z tych książek, które nigdy się nie znudzą. Ogromny wybór różnorodnych historii pozwoli wraz z dzieckiem odkrywać wspaniałe krainy, przeżywać fantastyczne historie i poznawać wielu ciekawych bohaterów. Przyjazne i pouczające teksty niosą pozytywne emocje, a kolorowe i miłe dla oka ilustracje autorstwa Oli i Janusza Baszczaków pobudzają dziecięcą wyobraźnię. W sam raz na pierwsze bajki czytane na dobranoc. Poza tym bajki kończą się najczęściej jakimś morałem, czyli publikacja łączy przyjemne z pożytecznym wplatając w przyjemną bajkę rewelacyjnie walory wychowawcze i edukacyjne.

Zbiór "Księga 356 bajek" Wydawnictwa Papilon to idealna propozycja dla: zabieganych rodziców, którzy choć mają chęci, to nie zawsze mają czas na regularne czytanie swoim pociechom długich baśni, dla rodziców maluszków, które nie są w stanie skupić swojej uwagi na bajce na dłużej niż minuta czy dwie oraz dla nieco starszych dzieciaków, które rozpoczynają już swoją przygodę z samodzielnym czytaniem książek. Fajnie sprawdzi się również w przypadku, gdy posiadane w domu bajki dziecko zna już na pamięć. Ta obszerna publikacja gwarantuje maluchom codziennie inną opowiastkę przez co zachęci do regularnego czytania. Ich duża ilość oraz różnorodność nie pozwolą nawet na odrobinę nudy i monotonii. Twarda oprawa i kartki z grubszego kredowego papieru ułatwiają oglądanie i czytanie książki. Istnieje również audiobook o tym samym tytule, w którym bajki czyta Anna Dymna.

Myślę, że ta książka będzie pięknym prezentem dla każdego dziecka, a pełen pozytywnych emocji przekaz z pewnością spokojnie ukołysze dzieci do snu. Pamiętajmy, że książki dla najmłodszych, to nie tylko najlepszy z możliwych prezentów, ale także ogromna inwestycja w dziecięcą psychikę. Gorąco polecam.

_____________________________________

365 pięknych, ciepłych historyjek do czytania przed snem każdego dnia

Wszystkie bajki ą ponumerowane, a na jednej stronie znajduje...

Codzienne czytanie to zupełna norma w naszym domu. Czasem jednak gdy dzieci po raz kolejny proszą o przeczytanie bajki, którą i ja i one znamy już na pamięć, staram się dla równowagi sięgać również po zupełnie nieznane nam historyjki. Fajnie sprawdziła się w tym przypadku obszerna publikacja gwarantująca dzieciaczkom codziennie inną opowiastkę pt. „365 bajek na dobranoc. Księżyc opowiada… Historyjki na dobry sen”.

Jak wskazuje tytuł bajek jest w niej bez liku a dokładniej 365 czyli tyle samo ile dni w roku. Bajki są ponumerowane a na jednej stronie znajduje się dokładnie jedna opowieść. Są one napisane w różnym stylu gdyż stworzone zostały przez kilku różnych autorów jak np. Irenę Landau, Dorotę Skwark, Urszulę Kozłowską czy Marcina Przewoźniaka. Ich treść jest bardzo różnorodna, są bajki o smokach, zwierzętach, królach, królewnach, rycerzach, krasnoludkach, czarodziejach, wróżkach i wielu wielu innych bardziej lub mniej bajkowych postaciach. Każda historia jest zupełnie inna i nie nawiązuje w żaden sposób do poprzedniej. Bajki natomiast nie są długie, opowiedziane prostym i przystępnym językiem. Dzieci mogą więc z powodzeniem czytać je same o ile oczywiście potrafią, ale można też czytać je maluchom chociażby przed snem, tak jak ma to miejsce w naszym przypadku. Na sięgnięcie bowiem po tak króciutką bajeczkę zawsze znajdzie się chwila. Dzięki temu przez cały rok możemy systematycznie czytać dzieciom i co ważne codziennie inną opowiastkę, poruszającą przy tym bardzo życiowe i przyziemne tematy, które dla najmłodszych są bardzo ważne.

Bardzo spodobało mi się piękne wydanie książki. Jest pełna kolorowych, zabawnych i ciepłych ilustracji, które pomogą w zrozumieniu treści ale i rozbudzą w najmłodszych wyobraźnię pomagając wczuć się w opisywaną sytuację. Bajki kończą się najczęściej jakimś morałem a dzięki takiemu połączeniu maluchy mają zagwarantowaną dobrą zabawę w którą wpleciono rewelacyjnie walory wychowawcze i edukacyjne.

Myślę, że taka lektura będzie przepięknym prezentem dla każdego dziecka, zachęci do regularnego czytania i dostarczy maluchom masę radości. Bajeczki są naprawdę fajne i nie sposób ich nie polubić. Ich duża ilość oraz różnorodność nie pozwolą nawet na odrobinę nudy i monotonii. Polecam ;)

Krótkie, mądre opowieści z morałem. Polecam

Krótkie, mądre opowieści z morałem. Polecam

• Dla dzieci
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Literatura dziecięca
  • Dla Dzieci
  • Aaa
  • 7-8 Godne polecenia!

Dodaj cytat z książki 365 bajek na dobranoc. Księżyc opowiada... historyjki na dobry sen