Okładka książki Zaginięcie Remigiusz Mróz Patronat Logo

Chyłka & Zordon na pełnych obrotach

1994 125 31

Książka, której akcja koncentruje się wokół zaginięcia małej dziewczynki, jest prawdziwie intrygująca. Joanna Chyłka, doświadczony prawnik, razem z Kordianem, próbuje obronić małżeństwo oskarżone o zabójstwo córki. Czy im się uda? Czy rodzice są winni? Co stało się z dziewczynką? 🫣 Narracja, choć pełna poszlak i zawiłości, wciągnęła mnie w emocjonalny rollercoaster. Jednakże, pewne aspekty procesu mogą wydawać się zbyt poszlakowe, co rodzi wątpliwości co do rzeczywistej winy rodziców. Książka ta, choć czasem zaskakująca, wymaga pewnej dozy otwarcia na paradoksy prawa i moralności 😊

„Zaginięcie” to druga część z cyklu o mecenas Joannie Chyłce.

Pewnej nocy prawniczka odbiera telefon od dawnej znajomej z liceum. Okazuje się, że dziecko kobiety zniknęło bez śladu z domu zabezpieczonego alarmem, a podejrzenia padają właśnie na nią i jej męża. Zostają oskarżeni o zabójstwo dziecka pomimo braku jakichkolwiek dowodów i ciała.

Ciągłe zwroty akcji sprawiają, że trudno oderwać się od tej książki. Teoretycznie sprawa z góry skazana jest na porażkę. Czy Chyłce uda się kolejny raz wygrać?

Serdecznie polecam zarówno serię książek jak i cały serial!

„Zaginięcie” to druga część z cyklu o mecenas Joannie Chyłce.

Ciągłe zwroty akcji...

Podobała mi się o wiele bardziej niż pierwsza część, momentami trudno się oderwać.

Wkurza i wciąg :) po powrocie do domu zabieram się za następną część 🫣🤭

Wkurza i wciąg :) po powrocie do domu zabieram się za następną część 🫣🤭

Dalszy tok wydarzen chylki i Zordona. Ciekawe przedstawienie przebiegu wydarzen i sledztwa. przyjemnie sie czyta

Recenzja
Tom 2 - Chyłki
Remigiusz Mróz
Kryminał

Jak już sam tytuł wskazuję zaginięcie jest głównym tematem prowadzonej sprawy. Zaginęła trzyletnia dziewczynka. Oskarżeni zostają rodzice. Gdyż w chwili zaginięcia był włączony alarm i nikt poza rodzicami nie miał szans porwać dziecka. Porwanie, zaginięcie, morderstwo takie określenia padają co świadczy, że ta sprawa w większości spekulacje.

Mam problem z stwierdzeniem czy lubię Chyłkę czy tylko ją toleruje. Przede wszystkim mnie zirytowała tym, że niby taka mądra, a próbuje nie dostrzegać Zordona i jego podejścia do niej... Pewnie twierdzi,że skoro nie widzi tego to, to tego nie ma. A i jeszcze jedna rzecz mnie zirytowała, jej podejście do sprawy ( chociaż od tomu pierwszego próbuje się z nim pogodzić - nie udaje mi się).

Bohaterowie się zmieniają - bynajmniej w jakimś stopniu co nadaje im autentyczności.

Z wielkim trudem powstrzymałam się przed zaczęciem kolejnego tomu. Stwierdziłam, że jeśli nie napiszę tej recenzji teraz to później będzie już za późno.

Nie wiem czemu, ale nie lubię tego gdy w tekście pojawia się ( gdyby wiedziała...., to nigdy by nie.....) : Gdy wiedziała, że....to nigdy by nie wzięła tej sprawy. I zapamiętałam je i doszłam do wniosku, że zależy, z której strony na to spojrzeć to będą inne wnioski i zależy to od naszego spojrzenia....

Wiele emocji wywołuje książka. Niepewność, zagubienie, oburzenie, napięcie, smutek,grozę, niechęć, itd. Przeczytałam całą w jeden dzień. Całe 540 stron w jeden dzień, co jest równoznaczne, że mnie wciągnęła strasznie. Było ciężko odłożyć ją na monnet. Dodatkowo płynie się przez historię.

Recenzja
Tom 2 - Chyłki
Remigiusz Mróz
Kryminał

Na półkach: , , , , , , ,

Wciągnęła jeszcze bardziej niż część 1. Rewelacja

Wciągnęła jeszcze bardziej niż część 1. Rewelacja

Połknąłem jak za dawnych czasów szkoły podstawowej :-)

Połknąłem jak za dawnych czasów szkoły podstawowej :-)

Ta część była zdecydowanie rollercoasterem emocji. Ciągłe zmiany akcji nie pozwalałby oderwać się od książki nawet na sekundę.
Bardzo podobała mi się druga część historii Chyłki i Zordona. Nawet jestem w stanie stwierdzić, że bardziej od pierwszej. Tutaj ani razu nie miałam momentu znudzenia czy niezainteresowania fabułą. Historię tą przeczytałam wyjątkowo szybko i długo o niej nie zapomnę.
Najbardziej podoba mi się w książkach Mroza to, że nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć zakończenia. A nawet jeśli mamy pewne domysły, nie jest to całe zakończenie.

Fajna seria. Mroza znam jedynie z Forsta i Langera ale tam też pojawiła się już postać Chyłki i to dwukrotnie. Wreszcie zabrałem się za tą serię i muszę przyznać, że jest niezła. Na razie do 8 tomu bardzo mi się podoba, szczególnie cięty język Chyłki wymiata. Nie ukrywam, że właśnie ostatni Forst oraz Langer zmusiły mnie do tego żeby zacząć poznawać historię Chyłki i nie żałuję :)

• Remigiusz Mróz