Okładka książki Moja droga do inwestowania w wartość. W poszukiwaniu zamożności, mądrości i oświecenia Guy Spier
Guy Spier Wydawnictwo: MT Biznes biznes, finanse
biznes, finanse
The Education of a Value Investor: My Transformative Quest for Wealth, Wisdom, and Enlightenment
MT Biznes
2015-01-01
2015-01-01
giełda finanse inwestycje

Typowe inwestowanie fundamentalne. Trzymanie inwestycji latami i dopuszczanie do spadków ceny nawet o 50% od ceny zakupu - trudno się z tym zgodzić, z punktu widzenia finansów behawioralnych, na które Autor sam się powołuje.
Pod koniec książki miałem wrażenie, że jest to tylko zestaw porad "Wujka Dobra Rada", które pasują do wszystkiego, a nie przemyślenia rasowego zarządzającego funduszem.
Ładnie wygładzona, z zastrzeżeniami aby nikogo nie urazić, ale brak widoczny jest charyzmy.
Taka do poduszki, ale nie na kurs inwestowania.

Polecam, szybko się czyta a przemyślenia autora warte są uwagi choć ich głęboki sens zrozumieją pewnie inwestorzy z doświadczeniem.

Należy przede wszystko napisać, że książka nie jest typową książką o inwestowaniu a raczej przemyśleniami autora. Dowiesz się co Guy Spier myśli o inwestowaniu i zarazem życiu. Oczywiście dużo jest o inwestowaniu długoterminowym ale w książce nie znajdziesz jakiejś magicznej formuły na inwestowanie.

Ciekawa historia inwestora. Guy Spier opowiada o swoich dokonaniach w biznesie. Dużo ciekawostek, dla których warto przeczytać tą książkę, jednak koniec końców wiele powtarzalnych wątków. W moim odczuci ciut nudna i zawiera kilka poglądów z którymi się kompletnie nie zgadzam, co pewnie trochę wpływa na moją ocenę - wystawiam trzy gwiazdki mimo, że subiektywnie dałbym dwie.

Autor nie w pełni zdradza w jaki sposób inwestuje, przydałoby się rozwinąć hasło "inwestowanie w wartość". Jednak fakt spotkania Warrena Buffetta przez autora to duży pozytyw książki, smaczki przedstawione z kolacji z WB jak najbardziej na plus. Książka nie do końca wykorzystała swój potencjał, ogólnie parę haseł nowych się pojawiło więc jest dobrze.

Książkę polecam wszystkim zainteresowanym rozwojem osobistym.

Książkę polecam wszystkim zainteresowanym rozwojem osobistym.

Bardzo ciekawa książka o podróży wewnątrz samego siebie. Dobrze się czyta, a kilka rad z powodzeniem można zastosować w swoim życiu codziennym. Książka pobudza też do refleksji nad samym sobą.

Książkę można traktować bardziej jako biografię niż poradnik, chociaż wiele wartościowych myśli można z niej wyciągnąć. Czyta się ją dość szybko, jednak brakowało mi w niej "inwestycyjnego mięsa".

• EBOOK
  • Wokół biznesu