Moja droga do inwestowania w wartość. W poszukiwaniu zamożności, mądrości i oświecenia

Guy Spier biznes, finanse 260 str.
The Education of a Value Investor: My Transformative Quest for Wealth, Wisdom, and Enlightenment
MT Biznes
biznes, finanse
giełda finanse inwestycje

MT Biznes
biznes, finanse
giełda finanse inwestycje

Kup książkę

Polecam, szybko się czyta a przemyślenia autora warte są uwagi choć ich głęboki sens zrozumieją pewnie inwestorzy z doświadczeniem.

Należy przede wszystko napisać, że książka nie jest typową książką o inwestowaniu a raczej przemyśleniami autora. Dowiesz się co Guy Spier myśli o inwestowaniu i zarazem życiu. Oczywiście dużo jest o inwestowaniu długoterminowym ale w książce nie znajdziesz jakiejś magicznej formuły na inwestowanie.

Ciekawa historia inwestora. Guy Spier opowiada o swoich dokonaniach w biznesie. Dużo ciekawostek, dla których warto przeczytać tą książkę, jednak koniec końców wiele powtarzalnych wątków. W moim odczuci ciut nudna i zawiera kilka poglądów z którymi się kompletnie nie zgadzam, co pewnie trochę wpływa na moją ocenę - wystawiam trzy gwiazdki mimo, że subiektywnie dałbym dwie.

Autor nie w pełni zdradza w jaki sposób inwestuje, przydałoby się rozwinąć hasło "inwestowanie w wartość". Jednak fakt spotkania Warrena Buffetta przez autora to duży pozytyw książki, smaczki przedstawione z kolacji z WB jak najbardziej na plus. Książka nie do końca wykorzystała swój potencjał, ogólnie parę haseł nowych się pojawiło więc jest dobrze.

Bardzo ciekawa książka o podróży wewnątrz samego siebie. Dobrze się czyta, a kilka rad z powodzeniem można zastosować w swoim życiu codziennym. Książka pobudza też do refleksji nad samym sobą.

2065

Książkę polecam wszystkim zainteresowanym rozwojem osobistym.

• Finanse
  • Chcę przeczytać - mam