Presently Perfect

Okładka książki Presently Perfect Alison G. Bailey
Okładka książki Presently Perfect
Alison G. Bailey Wydawnictwo: Alison G. Bailey Cykl: Perfect (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Perfect (tom 3)
Alison G. Bailey
2014-12-13
2014-12-13

"There are two sides to every story and I wouldn’t trade our sides for anything."

Ta książka ponownie dowodzi tylko tyle, że jestem ogromną antyfanką tzw. POV-ów i przy następnej sposobności zastanowię się dziesięć razy zanim się na którykolwiek zdecyduję.
Nie wiem na ile moja ocena jest sprawiedliwa, bo tom pierwszy oceniłam na 9 a ten, który jest jego odzwierciedleniem z pozycji innego bohatera oceniłam na 7, ale teraz już wiem, że nie lubię czytać tej samej historii dwa razy - czytając te same dialogi, mózg pamięta co czytał i wyprzedza książkę. Nie mam frajdy, bo wiem jak się skończy. Autor musi się na prawdę postarać, żeby książka okazała się w moim odczuciu warta przeczytania. Niewiele się tu zmienia, sądziłam, że autorka doda trochę więcej z życia Noah kiedy nie był z Amandą, ale było tego niewiele. Najbardziej wartościowe (a jednocześnie nic niesamowitego nie dające) były ostatnie 4 rozdziały i epilog, reszta nic nie wnosiła nowego, jedynie trochę rozjaśniała odczucia Noah, i to jak na prawdę miały się jego relacje z dziewczynami, bo pierwszy tom wskazywał jedno a prawda pokazana tutaj, drugie.
Epilog również był w moim odczuciu tanim chwytem, który usilnie łączy tom pierwszy i drugi, co ja osobiście odbieram negatywnie. Rozumiem, że trzeba było coś dodać, żeby książka zyskała na wartości ale z moim odczuciu lepiej by to wyglądało, gdyby od początku narrację prowadziła równolegle Amanda i Noah, a następnie ewentualnie rozłożyć na dwa tomy. Powielanie tego samego tekstu to dla mnie marnowanie papieru, a także czasu czytelnika.
Jeśli ktoś lubuje się w POV-ach - zwłaszcza, ze większość jest pisana z męskiej perspektywy i czasem wypada lepiej niż pierwowzór, lub jest ogromnym fanem tomu pierwszego, to gorąco polecam, bo zapewne się spodoba, ale jeśli ktoś się nie zdecyduje to też dużo nie straci.

• Po angielsku
  • ♥♥♥ Ulubione ♥♥♥