Powrót Króla

J.R.R. Tolkien Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Władca Pierścieni (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Lord of the Rings: The Return of the King
2015-06-15
1963-01-01
Data 1. wydania:
1973-01-01
Jerzy Łoziński
Zysk i S-ka
The Lord of the Rings: The Return of the King
Władca Pierścieni (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-06-15
Jerzy Łoziński

Świetnie zakończone wątki wszystkich postaci.Chwytające za serce przygody i pobudzające wyobraźnię piękne opisy ,które można powtarzać cały czas.Jedne z najlepszych cykli przeze mnie przeczytanych.Szkoda,że to już koniec.Braterska relacja pomiędzy Samem a Frodo na zawsze już zapadnie w moje serce.

Teraz rozumiem fascynację czytelników tą powieścią. Zakończenie mistrzowskie.

Jak każda z części, ta też składa się z obszernych opisów krajobrazu, które pobudzają wyobraźnię. Czyta się świetnie do samego końca!

Wciągająca historia. Bardzo rozbudowana w opisy. Jednym słowem warto przeczytać.

Powiem krótko: arcydzieło gatunku. Ale wymaga uważnego, wnikliwego czytania. Zdecydowanie górna półka dla bardzo wymagających.

Po długiej przerwie powróciłem do świata Śródziemia i jak można się tego spodziewać, nie zawiodłem się jakością historii. Chociaż od dziecka doskonale znam fabułę „Władcy Pierścieni” to poznanie tej historii z perspektywy Tolkiena jest genialnym doświadczeniem. Mimo to jest ona trochę archaiczną historią z nieskazitelnymi bohaterami Jasnej Strony Mocy i złymi do szpiku...

Uwielbiam ten rodzaj fantastyki: jest tu po prostu wszystko i to wszystko idealnie do siebie pasuje. Jest głębia, piękny styl, niesamowite, bardzo plastyczne opisy, niepowtarzalny klimat, ciekawi bohaterowie i przede wszystkim to coś, co sprawia, że chce się czytać dalej, a po przeczytaniu nie zapomina się już nigdy o tej fantastycznej opowieści. Jestem pełen uznania dla...

Kiepski przekład.

Podobnie jak pozostałe części tak i ta jest prawdziwym majstersztykiem. Mamy to mnogość wszystkiego: bohaterów, wątków, historii, języków, anegdot, legend... Wszystko to tworzy nie tylko barwną, ale i niezwykle spójną całość. A kiedy człowiek zagłębi się dodatkowo w informacje o tym, jak powstawał "Władca Pierścieni" to jeszcze bardziej jest pełen podziwu dla kunsztu...

Najlepsza książka. Dużo akcji, mam wrażenie, że wiele mniej opisów przyrody niż autor raczył nas w poprzednich częściach. Akcja, historia to lubię

Dyskusje

34 136