Biały welon

Okładka książki Biały welon
Sarah Mallory Wydawnictwo: Harlequin Polska Seria: Harlequin Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Harlequin Romans Historyczny
Lady Beneath the veil
Harlequin Polska
2015-08-07
2015-08-07
Krzysztof Puławski
ślub marzenia nieznajoma intryga romans miłość namiętność szantaż oszustwo

Trochę się rozczarowałam. Chyba za dużo oczekiwałam. Taka....płytka, bez emocji...wszystko poszło jak z płatka, problemy niby były, ale same się rozwiązały.

1974

Dosyć ciekawa książka.

Dosyć ciekawa książka.

2003

On jest bogatym Anglikiem, nie lubi Francuzów, pokłócił się z ojcem i robi wszystko, by jego skandale ojca dotknęły. Ona jest Francuzką szukającą ojca i na łasce krewnych.
Łączy ich niesmaczny kawał jej kuzyna a potem... jak to w romansach bywa.
Zabawne czytadełko z dolnej półki i wg tej półki oceniam.

Łączy ich niesmaczny kawał jej kuzyna a potem... jak to w romansach bywa.
Zabawne czytadełko z dolnej półki i wg tej półki oceniam.

To zabawne jak wybiórczo Mallory traktuje historię i ówczesne konwenanse - stroje z epoki tak, aranżowane małżeństwa jak najbardziej, ale kwestia ciąży czy stosunków politycznych ma już w głębokim poważaniu.

Autorka ma problem także z budowaniem szwarz charakterów - o ile jeszcze pozytywni bohaterowie są dobrzy, lecz mają jakieś wady (przy tym są całkowicie bez wyrazu, ale pomińmy to milczeniem), o tyle zły bohater (jest jeden, bardzo trudny do przeoczenia) zdaje się być hodowany tylko na krwi niewinnych dziewic, jest zły do szpiku kości, a przy tym nieudolny i przeraźliwie nudny (wiadomo że zaraz wyhynie gdzieś zza rogu).

Na uwagę może zasługiwać tu tylko chyba postać Anthony'ego, szwagra Gideona. Zresztą sama relacja Gwen i Tony'ego (zblazowanej, znudzonej damy i zapracowanego, spokojnego polityka) zapowiadała lepszą historię miłosną niż ta, którą otrzymaliśmy.

Świetna książka, warto przeczytać.

Świetna książka, warto przeczytać.

2042

Kolejna bajka o Kopciuszku, nieco zmieniony schemat, ale i tak koniec przewidywalny, tylko pośrodku więcej perypetii.

Ta konkretna książka mnie bardzo zmęczyła , czytałam ją już po to aby ją tylko skończyć , nie polecam

Historyczne romansidło toczące się za czasów Napoleona. Ona Francuzka on Anglik zawieraja zwiazek małzenski przez intryge kuzyna Dominique. Czy on uprzedzony do Francji pokocha swoja żone? Kto przeczyta ten sie dowie :)

Przyjemna książka, ale uważam, że jest jakaś taka bez wyrazu. Bohaterowie raczej mdli, niezdecydowani, chyba za bardzo opanowani. Brakowało mi między nimi porządnej kłótni z trzaskającymi drzwiami i latającymi bibelotami, a wprost do szału doprowadzał mnie ciągły uśmiech na twarzy Gideona. Przydałby się jakiś dreszczyk emocji w niektórych sytuacjach.

Kurcze! Jak na harlequina wyjątkowo bardzo spodobała mi się ta książka. Mimo że trochę dziwnie się zaczęło, później zrobiło się coraz lepiej i z chęcią czytałam o losach Gideona i Dominique. Według mnie to jest trochę bardziej namiętna wersja "Dumy i uprzedzenia". Oczywiście w tamtych czasach nikt by nawet nie pomyślał, żeby opisywać sceny seksu...

Sarah Mallory Biały welon Zobacz więcej