Operacja "Pedestal"

Okładka książki Operacja "Pedestal" Zvonimir Freivogel
Okładka książki Operacja "Pedestal"
Zvonimir Freivogel Wydawnictwo: Okręty Wojenne Seria: Bitwy Morskie militaria, wojskowość
militaria, wojskowość
Bitwy Morskie
Okręty Wojenne
2001-01-01
2001-01-01

80 stron, ale dość małą czcionką plus spora ilość fotografii okrętów i map konwoju. Konwoju, który pozwolił zatapiać zaopatrzenie dla Włochów i Afrika Korps. Sama Malta i jej obrońcy do czasu ściągnięcia X. Fliegerkorps dawali sobie radę. Konwoje docierały jak i samoloty z pokładów lotniskowców. Przybycie Niemców, blokada wyspy i intensywne bombardowania pozwoliły Rommelowi na zajęcie Tobruku. Brytyjczycy sformułowali konwój z dość silną obroną, który mimo sporych strat przedarł się na wyspę. Ciekawe, co by było gdyby Włosi nie wycofali swoich krążowników?

• E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Monografie i opracowania historyczne
  • Albumy, mapy, przewodniki
  • Morze, rzeki, jeziora
  • II wojna światowa

Dodaj cytat z książki Operacja "Pedestal"