Stalowe Szczury: Chwała

Michał Gołkowski Cykl: Stalowe Szczury (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction 400 str.
Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction
Stalowe szczury wielka wojna pierwsza wojna

Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction
Stalowe szczury wielka wojna pierwsza wojna

Kup książkę

Pierwszy tom ciągnął się jak flaki z olejem, żeby pod koniec zalać nutką akcji. Drugi jeszcze lepszy, nawet nie wiem jak szybko mi zleciała książka. A trzeci.. wgl nie pasuje do reszty, zamiast akcji, krwi i wrzasków niemiaszków. Są intrygi, szpicle i bolszewiki. Bardzo się zawiodłem i nie podejmę drugiej próby.

Świetna książka! Dobrze się czyta! Wręcz przeżywa się całą historię :D Polecam :) Brawa dla autora

Po wyzwoleniu, Marlene rusza w swoją ostatnią i najważniejszą misję, niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem.
Naprawdę dobra kontynuacja "Błota". W drugim tomie Stalowych Szczurów, można znaleźć mnóstwo krwi, akcji, krwi, determinacji, krwi... i niewiele więcej. Widać lekki regres w stosunku do swojej poprzedniczki.

W mojej ocenie bardzo udany cykl przedstawiający losy niemieckich żołnierzy z karnej kompanii. Akcja toczy się wartko w alternatywnej rzeczywistości. Jest rok 1922 i nadal trwa I Wojna Światowa. W książce znajdziemy dobrze wykreowanych i konkretnych bohaterów, szczęk broni, trujące gazy, krew, pot, łzy i typową dla działań wojennych brutalność walk kontaktowych.

Do tej...

Znakomita kontynuacja pierwszej części. Autor bardzo dobrze odwzorowuje czasy pierwszej wojny, przenosząc nas w świat podniebnych bitew.

No Panie Michale, narobił Pan smaka na ciąg dalszy. Mógłbym powiedzieć też, że tak się nie robi, ale dobrze się stało, że Pan Gołkowski zakończył tak 2 część "Stalowych szczurów". Na prawdę zżyłem się z kompanią karną, były momenty, że czułem się jakbym znajdował się między nimi. Dalej jest szybko, błotniście, ale mimo całej beznadziei całej sytuacji jest cień normalności i...

Kontynuacja przygodowej wojennej rzezi z tomu I Błoto, uniwersum historii alternatywnej I wojny światowej się nie zmienia, polskich akcentów dalej nie ma.

polecam każdemu, świetny klimat 1WŚ w podniebnym wydaniu :)

Przeczytana jak tylko pojawił się dodruk w księgarni. Błoto kończyło się w takim momencie, że ciężko było mi wytrzymać do momentu aż dowiem się, jak dalej potoczy się ta historia. Przyznam się, że miałem trochę inne wyobrażenia jak będzie wyglądała fabuła Chwały, jednak autor zaskoczył mnie tylko na plus. Jeżeli chodzi o gatunek to jest on przesunięty w stronę przygody oraz...

Lepsza niż poprzednia część.

Zrezygnowano z opisowej masy wybijającej z rytmu, sprowadzając go do racjonalnego minimum.

Dalej nie mamy do czynienia z czymś ambitniejszym choć czasami autor podejmuje próby wepchnięcie jakiejś głębszej myśli poprzez zaaranżowanie jakiejś sytuacji bądź wplecenie jej w dialog. Przeważa mniej bądź bardziej dynamiczna akcja.

Jeżeli chodzi o...

Dyskusje